Наживалися на красі: в Україні продавали косметику в 8 разів дорожче задекларованої вартості
Наживалися на красі: в Україні продавали косметику в 8 разів дорожче задекларованої вартості

Наживалися на красі: в Україні продавали косметику в 8 разів дорожче задекларованої вартості

Відома в Україні косметична мережапродавала популярні товари для краси з націнкою у 5-8 разів. Документи щодо ухилення від податків вже передали до Бюро економічної безпеки (БЕБ).

Про це глава Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"). Він наголосив, що податкове навантаження на фізичну особу-підприємця, на якого оформлена компанія, за два роки становить 0%. 

Яка схема ухилення від податків діяла

Гетманцев констатував, що одна з відомих мереж, розпочала безпрецедентний розпродаж парфумерії. Назву компанії при цьому він не назвав, а також не зазначив суму збитків, які були завдані державі.

"Шампунь для освітленого  волосся за митною вартістю 148,23 грн, ви зазвичай купуєте в мережі по ціні 1131,98 грн, або у 7,6 рази дорожче. Губну помаду з омолоджуючим (що важливо) ефектом, що за декларацією вартує 108,45 грн, вам продають за 636,46 грн. А тіні для очей реалізують з різницею у вартості у 5,5 рази", – наголосив нардеп.

Буде розслідування

Схема дозволила ФОПу уникати сплати податків. Через це податкове навантаження на нього за два роки становило 0%, пояснив Данило Гетманцев. 

"Парфумерна мережа – не дякуйте. Ця реклама за рахунок податкового комітету ВР. Прямо в коментарях можете позначити адреси розпродажу. Тим більше, що часу для розпродажу не багато з урахуванням того, що документи передані в БЕБ", – додав Гетманцев.

Раніше OBOZ.UA повідомляв про схему ухилення від податків за допомогою аудіокниг у чеках, яка могла призвести до несплати до держбюджету України 176 млн грн податку на додану вартість (ПДВ). Йдеться про ті компанії, які використали пільгу на поширення україномовного контенту, не будучи при цьому продавцями паперових та електронних книг чи іншого контенту. Зокрема, про великі мережі з продажу електроніки та побутової техніки.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала