Швейцарія може переглянути свій нейтралітет через війну Путіна в Україні
Швейцарія може переглянути свій нейтралітет через війну Путіна в Україні

Швейцарія може переглянути свій нейтралітет через війну Путіна в Україні

Швейцарія, відома своєю багаторічною політикою нейтралітету, стоїть на порозі потенційних змін своєї зовнішньої та оборонної політики. Експертна робоча група з безпеки, створена Міністерством оборони країни, надала уряду доповідь з рекомендаціями щодо перегляду традиційного нейтралітету Швейцарії.

Про це йдеться у статті Politico.

Швейцарські експерти зазначають, що країні потрібно поглиблювати військове співробітництво з НАТО та Європейським Союзом. Ця пропозиція виникла на тлі зростання тиску на Швейцарію з приводу прояснення її позиції після російського вторгнення в Україну.

Доповідь не закликає до повної відмови від нейтралітету чи вступу до НАТО, але рекомендує посилити зв'язки з Альянсом та ЄС у сфері спільної підготовки, захисту від балістичних ракет та проведення двосторонніх та багатосторонніх навчань. Експерти також пропонують збільшити військові витрати до 1% ВВП до 2030 року, що значно перевищує поточний показник 0,76%.

Швейцарія може переглянути свій нейтралітет через війну Путіна в Україні - Фото 1

Одним із ключових пунктів доповіді є рекомендація щодо зняття заборони на реекспорт зброї. Нинішня політика Берна, яка забороняє продаж озброєнь країнам у стані війни, призвела до суттєвого скорочення експорту зброї минулого року – на 27%, до 746 мільйонів євро.

Ця ситуація також вплинула на відносини Швейцарії з іншими країнами, які прагнуть надати Україні зброю зі швейцарськими компонентами, але не можуть цього зробити через чинні обмеження.

Швейцарія і Україна
Швейцарія і Україна

Слід зазначити, що Швейцарія вже зробила певні кроки щодо підтримки міжнародних санкцій, приєднавшись до пакету обмежувальних заходів ЄС проти Росії.

Додамо, що з часів Реформації XVI століття Швейцарія дотримувалася політики збройного нейтралітету. Країна не вела зовнішніх війн з 1815 року і вступала до ООН до 2002 року.

Нагадаємо, що 22 серпня стало відомо, що нейтральна Швейцарія приєднається до Європейської організації з кібербезпеки.

Водночас Швейцарія не передає Україні заморожені активи РФ.

Теги за темою
Євросоюз Швейцарія
Джерело матеріала
loader
loader