Ще один "союзник" підставив Росію: населення чекає на глобальне зростання цін
Ще один "союзник" підставив Росію: населення чекає на глобальне зростання цін

Ще один "союзник" підставив Росію: населення чекає на глобальне зростання цін

Російські компанії зіштовхнулися з проблемами з обробкою платежів в Об'єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ). Через страх потрапити під вплив вторинних санкцій місцеві банки блокують транзакції за постачання електронних компонентів та споживчої електроніки з Китаю, що може призвести до зростання цін на техніку.

Як пишуть росЗМІ, банки ОАЕ перестали проводити платежі, якщо йдеться про техніку з інших країн, яка надходить не в Емірати. Великі дистриб'ютори електроніки використовували компанії в ОАЕ для переказу кошти за електроніку до Китаю, проте самі товари одразу вирушали до РФ.

Представники самих дистриб'юторів на анонімних умовах зізналися, що таким чином до Росії надходило близько 10-20% всіх ноутбуків, а за іншими категоріями товарів частка може досягати 30%. Також російські компанії приваблювала низька банківська комісія в ОАЕ – 1-3%.

Банки ОАЕ перестали проводити платежі через ризик вторинних санкцій, як раніше вже надійшли китайські кредитні організації. Тепер китайські банки запитують у дубайських організацій дані про походження коштів, що надходять до них, а також митну декларацію, що саме було вивезено з країни.

Російські компанії знайшли спосіб проводити платежі для постачання китайської техніки, але з підвищеною комісією. Ускладнення логістики та фінансових схем призведе до того, вартість електронних компонентів у РФ до грудня зросте на 5%.

Також ціни на багато китайських товарів можуть сильно зрости для росіян. Це пов'язано з тим, що через міжнародні санкції китайські постачальники вимагають вивозити товар до Росії через треті країни. Насамперед це стосується товарів зі стоп-листів кодів із зовнішньоекономічної діяльності. До них належить електроніка, але є й випадки з товарами, які не перебувають у цьому списку.

Маршрути доставки товарів через треті країни поки що не "обкатані" і потрібен час на формування. Пошук альтернативних шляхів спричиняє додаткові витрати у вигляді сплати комісії агентів.

Раніше OBOZ.UA вже повідомляв, що через побоювання потрапити під дію міжнародних санкцій, китайські банки практично повністю перестали приймати прямі платежі з Росії. На гроші країни-агресора погоджуються лише 2% фінансових установ.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader