Британська Financial Times доволі часто аналізує ринок оборонних продажів та закупівель, прогнозує рівень замовлень, які отримують оборонні компанії. З початком широкомасштабного вторгнення Росії в Україну ця тема стала гостро популярною і важливою.
Черговий прогноз FT опублікувало видання Forbes Ukraine.
Зокрема, є очікування, що найбільші 15 оборонних компаній світу отримають подвоєння потоку замовлень до кінця 2026 року, до $52 млрд. FT вказує на це з посиланням на підрахунки Vertical Research Partners. Очікується, що на пʼятірку найбільших оборонних компаній США припаде половина замовлень, європейські лідери – BAE Systems, Rheinmetall і Saab.
Очікують рекордних грошових надходжень і найбільші у світі компанії аерокосмічної та оборонної промисловості. Але це має відбутися у найближчі три роки завдяки збільшенню замовлень на нову зброю від урядів через зростання геополітичної напруженості.
Провідні 15 оборонних підрядників прогнозують вільний грошовий потік у розмірі $52 млрд у 2026 році, що майже вдвічі більше, ніж у кінці 2021 року.
П’ять найбільших оборонних підрядників США очікують грошового потоку в $26 млрд до кінця 2026 року, що більш ніж удвічі перевищує показники 2021 року.
Європейські оборонні гіганти такі як BAE Systems, Rheinmetall та Saab, які отримали нові контракти на постачання боєприпасів та ракет, очікують збільшення грошового потоку більш ніж на 40%.
Уряди країн підвищують свої бюджети у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну та загострення ситуації на Близькому Сході та в Азії.
У США останні закони про допомогу Україні, Тайваню та Ізраїлю передбачають майже $13 млрд на виробництво зброї для п’яти найбільших оборонних компаній – Lockheed Martin, RTX, Northrop Grumman, Boeing і General Dynamics – та їх постачальників.
У Великій Британії Міноборони виділило 7,6 млрд стерлінгів на військову допомогу Україні протягом останніх трьох років, включаючи поповнення запасів.
Деякі компанії збираються об'єднати зусилля. Зокрема, Rheinmetall нещодавно оголосив про купівлю мічиганської Loc Performance за $950 млн. Вона стане важливим аргументом у боротьбі за мегазамовлення США в $60 млрд на БМП і броньовані вантажівки.
Попри прогнози щодо збереження високих оборонних витрат у найближчі роки, аналітики також не виключають зменшення кількості нових замовлень після завершення війни в Україні.У 2023 році витрати на оборону в світі зросли на 6,8% порівняно з попереднім роком, до $2,4 трлн, свідчать дані Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI). Це було найбільшим річним зростанням від 2009 року.
Україна у минулому році була восьмою у світі за обсягом військових витрат, які зросли на 51% до $64,8 млрд і склали 58% загальних державних видатків.
Військові витрати РФ зросли на 24%, до $109 млрд, що на 57% більше з 2014 року, коли Росія окупувала Крим. У 2023 році військові витрати Росії становили 16% від загальних державних витрат.
За даними SIPRI, Україна стала найбільшим імпортером зброї в Європі у 2019–2023 роках та четвертим у світі після того, як з лютого 2022 року не менше 30 держав поставили Києву основні озброєння як військову допомогу. На тлі агресивної війни РФ проти України європейські країни майже вдвічі збільшили імпорт основних видів озброєнь, а Франція обійшла Росію у рейтингу основних експортерів зброї.