"Банановий трюк": британці масово обманюють каси самообслуговування
"Банановий трюк": британці масово обманюють каси самообслуговування

"Банановий трюк": британці масово обманюють каси самообслуговування

Близько шести мільйонів британців у магазинах обманюють каси самообслуговування. Багато з них навіть не вважають, що це має вважатися кримінальним злочином.

У Великій Британії кожен восьмий споживач краде з магазинів. Щонайменше шість мільйонів споживачів винні у використанні так званого "бананового трюку", що дає їм змогу обирати на екранах каси дешевший товар, ніж той, який вони фактично купують, пише Daily Star.

Злодії зазвичай обирають як підроблені предмети фрукти або овочі, а опитування також показало, що майже 50% британців не вважають, що їхнє правопорушення слід вважати кримінальним злочином.

Крадіжки в магазинах самообслуговування настільки поширені у Великій Британії, що найбільші мережі тепер відмовляються від використання кас самообслуговування, а адміністрація супермаркету "Morrisons", який працює на ринку країни з 1899 року, визнає, що ця концепція зайшла "занадто далеко". Генеральний директор Рамі Байтіє заявив, що наразі компанія "переглядає баланс між касами самообслуговування та касами з персоналом".

Статистика щодо крадіжок у Великій Британії

Дослідження звичок 1099 покупців, проведене Ipsos, показало, що 8% британців беруть товари вартістю до 10 фунтів стерлінгів, не сплачуючи за них взагалі. Також з'ясувалося, що 13% заявили, що у своєму житті, хоча б раз, вкрали товар вартістю до 1 фунта стерлінгів.

Наразі крадіжки в магазинах у Великій Британії досягли епідемічного рівня: 443 995 правопорушень було скоєно за 12 місяців, з березня 2023 року до березня 2024. Тобто за годину відбувається 50 крадіжок, що є найвищим показником за останні 20 років.

Яке покарання за крадіжки в магазині

За британськими законами, максимальне покарання за крадіжку товарів вартістю менш як 200 фунтів стерлінгів становить шість місяців тюремного ув'язнення, хоча зазвичай це карається накладенням штрафу. А за крадіжку речей вартістю понад 200 фунтів стерлінгів максимальне покарання — сім років тюремного ув'язнення.

Збитки магазинів тільки 2023 року становили близько 8 мільярдів фунтів стерлінгів, 26% покупців вважають, що крадіжка товарів вартістю менше ніж десять фунтів стерлінгів не має вважатися протизаконною.

Раніше повідомлялося, що у США придумали ноу-хау в боротьбі з крадіжками: на полицях замість товарів розміщують їхні фото.

Теги за темою
Великобританія
Джерело матеріала
loader