Житель Івано-Франківщини став жертвою шахрайської схеми на 65 тис. гривень. Аферисти обманом отримали доступ до його банківської картки і зняли з неї всі гроші.
Як повідомили в обласному управлінні Нацполіції, зловмисники зателефонували 42-річному жителю Бурштинської громади і представилися працівниками служби безпеки банку. Вони сказали, що банківську картку чоловіка заблоковано і для її розблокування необхідно назвати пін-код, який прийде у смс.
Ошуканий житель Прикарпаття їм повірив і зробив те, що сказали шахраї. В результаті зловмисники отримали доступ до його рахунків і списали з них 65 тис. гривень. Після цього обманутий чоловік звернувся до правоохоронців, які розпочали досудове розслідування за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
Як відрізнити шахрая
Реальні співробітники банку не запитують персональні дані під час телефонних розмов із клієнтами. Крім того, вони ніколи просять переказати кошти на інший рахунок.
Але деколи вони використовують підміну номерів, щоб телефонувати нібито від імені фінансових установ. Тому у поліції дали декілька порад, як уберегти себе та свої кошти:
- покласти слухавку та самостійно перетелефонувати до служби підтримки за перевіреним номером;
- не розголошувати власні персональні дані;
- не встановлювати жодних програм чи додатків із функціоналом віддаленого доступу;
- підключити смс-інформування щодо операцій із платіжною карткою;
- заблокувати картку та зверніться до банку і в поліцію, якщо шахраї дізналися вашу особисту інформацію.
Раніше OBOZ.UA повідомляв про іншу популярну схему обману українців – оформлення грошових виплат на шахрайському ресурсі. Своїх жертв кіберзлочинці шукають через соціальні мережі та месенджери, поширюючи повідомлення про фейкову допомогу. У такі повідомлення додається активне гіперпосилання на фішингову сторінку-приманку, де потрібно пройти ідентифікацію і лишити свої банківські дані, після чого зловмисники можут зняти всі кошти з рахунків.
Только проверенная информация у нас в Telegram-канале OBOZ.UA и в Viber. Не ведитесь на фейки!
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!