Українцям розповіли, чим запасатись: як готуватись до можливих відключень електроенергії взимку
Українцям розповіли, чим запасатись: як готуватись до можливих відключень електроенергії взимку

Українцям розповіли, чим запасатись: як готуватись до можливих відключень електроенергії взимку

Україна пройде зиму без тривалих відключень світла. В експертному середовищі вважають, що загалом подача світла може обмежуватися 6-8 годинами на добу. Тим не менш, готуватися до холодів все одно варто – зокрема, запастись зарядними пристроями, а також забезпечити джерело тепла, що є особливо актуальним для мешканців багатоповерхівок.

Про це OBOZ.UA розповів експерт із енергетичних питань Андрій Закревський. Він зазначив, що існують три сценарії відключень світла взимку: оптимістичний, нормальний та песимістичний.

"Я більше ніж 6-8 годин відсутності електроенергії я не бачу. Ранковий пік, вечірній пік . І плюс-мінус година – це перехідні лінії переключають і так далі. Це ми говоримо про песимістичний сценарій. Тому що в моєму оптимістичному сценарії може так статися, що постійних відключень електроенергії навіть не буде", – сказав Закревський.

Він пояснив: оптимістичний сценарій передбачає ситуацію, коли українці економно споживають електроенергію. Тому, за його словами, якщо за рахунок економії вдасться зменшити ранкові та вечірні піки споживання, відключень, можливо, вдасться уникнути.

"Нормальним" сценарієм фахівець вважає той, за якого споживання електрики залишиться на звичному рівні – але будуть вдало і своєчасно проведені ремонти на енергооб'єктах. Таким чином, відключень уникнути не вдасться, але вони будуть, пояснив він, нерегулярними.

"Цей середній сценарій – це коли у нас відключення не завжди, а тільки по "святах". Наприклад, коли дуже холодно, знову якийсь циклон прийшов. Як от зараз: з Африки прийшов циклон, і ми відключаємося", – розповів Закревський.

Як українцям підготуватися до холодів

Водночас, зазначив він, готуватись до холодів українцям варто. Особливо тим, хто мешкає в будинках з центральним опаленням. Адже "електроенергія – окремо, забезпечення теплом – окремо".

Насамперед, Закревський радить обрати та облаштувати т.зв. теплу кімнату. Тобто частину житла, яке прогріти найлегше і яке буде найтеплішим у ньому. Для цієї мети, відзначив Закревський, підійдуть кухня чи санвузол.

Друга порада фахівця – придбати спиртовий камін. "Я купив собі спиртовий камін невеликий, що споживає 200 грамів спирту на годину. Він дає 1,2 кіловати тепла", - розповів він.

Також експерт рекомендує українцям запастися зарядними станціями та павербанками. А крім того, джерелами освітлення, які не споживають багато енергії – наприклад, USB-гірляндами.

Як повідомляв OBOZ.UA, великим же попитом серед українців користуються пристрої виробника EcoFlow – особливо для тих, хто живе в багатоквартирних будинках і не може поставити собі генератор. Що таке EcoFlow, як ним користуватися та скільки коштує – читайте у матеріалі.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader