Парламентський комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва підтримав законопроєкт про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду із поправками. Про це повідомив голова комітету Олександр Мережко.
- Історичне рішення Комітету. Комітет після ґрунтовного і всебічного обговорення підтримав ратифікацію Римського статуту! На превеликий жаль, представники «ЄС», «Батьківщини» і навіть «Голосу» не підтримали, - написав він у Facebook.
Заступниця голови Офісу президента Ірина Мудра пояснила, що Римський статут - це міжнародна угода, яка заснувала МКС і яка визначає порядок роботи цього суду та злочини, що підпадають під його юрисдикцію (геноцид, злочин агресії, воєнні злочини).
Нардеп Ірина Геращенко сказала, що ратифікація є одним із зобов'язань держави в межах євроінтеграції. Водночас сама ратифікацію не підтримала. Вона аргументувала відмову підтримувати тим, що з колегою пропонували комітету "всебічно розглянути це питання, із запрошенням не лише представників Мінюсту і ОП, але і керівництва Генштабу, МО та військових. Але він поставив таке важливе обговорення в останню хвилину".
Ратифікація цього документу дозволить Україні стати повноправним членом МКС, що своєю чергою дасть можливість державі висувати свого кандидата на посаду судді і прокурора суду, брати участь у виборах та співпрацювати з Міжнародним кримінальним судом. Ратифікація також дозволить притягти до відповідальності воєнних злочинців.
- 15 серпня Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду.
- 3 жовтня 2023 року Вірменія ратифікувала Римський статут, попри загрози Росії.