Була серцем міста: археологи виявили унікальну площу, якій близько 2 200 років
Була серцем міста: археологи виявили унікальну площу, якій близько 2 200 років

Була серцем міста: археологи виявили унікальну площу, якій близько 2 200 років

Турецькі археологи розкопали агору, стародавню площу у місті Айган. Дослідники виявили стародавні артефакти, зокрема рельєфи з бичачими головами й написи присвячені Аполлону.

Нещодавно під час розкопок у стародавньому місті Айгай, Туреччина, археологи виявили стародавню міську площу. Дослідники вважають, що знайденій агорі близько 2 200 років й вона колись була центром поселення, пише Arkeonews.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Айгай є одним із 12 еолійських міст заснованих у Західній Анатолії близько 700 року до нашої ери. Історичні документи свідчать, що Айгай був важливим центром торгівлі в елліністичний період. З 2004 року тривають археологічні дослідження, спрямовані на розгадку таємниць цього стародавнього міста, розкриваючи його багату спадщину.

2200-річна міська площа, або агора, розкопана Головним управлінням культурної спадщини та музеїв. Серед важливих знахідок вчені відзначили рельєфи з бичачими головами та написи, присвячені богу Аполлону, виявлені на колонах, що оточують площу. Ці артефакти дають уявлення про тогочасні релігійні практики і, як вважають, пов'язані з важливими ритуалами.

Команда розкопок на чолі з професором Юсуфом Сезгіним з Університету Маніси Целал Баяр ретельно працювала над збереженням і розумінням значення агори. Професор Сезгін розповів, що ця територія була серцем античного міста, де зосереджувалося громадське життя. Він відзначив наявність колонних портиків, відомих як стоа, які були центральним місцем для повсякденної діяльності в Айгай.

Важливо Знайшли 4000-літній артефакт: археологи розповіли про розкопки в турецькому кургані Тавшанлі

Унікальні рельєфи з бичачими головами, знайдені під дахами стоа, є незвичними для античного світу і, ймовірно, пов'язані з богом Аполлоном, що підтверджується розташованими поруч написами. Архітектурний дизайн цих стоа вказує на зв'язок з релігійними жертвоприношеннями або ритуалами, можливо, пов'язаними з важливими подіями, такими як великі війни або реконструкція міст.

Раніше Фокус писав про золоті прикраси і безліч артефактів, які знайшли в одному з найстаріших міст Європи.

А також ми розповідали про майже 150 гробниць, які виявили в китайській провінції. Ці гробниці датуються періодом від правління династії Хань (206 р. до н. е. — 220 р. н. е.) до перших років існування Китайської Народної Республіки.

Джерело матеріала
loader