Відмовтеся від темних речей 18 серпня і обов'язково засоліть огірки: прикмети та заборони на Флора та Лавра
Відмовтеся від темних речей 18 серпня і обов'язково засоліть огірки: прикмети та заборони на Флора та Лавра

Відмовтеся від темних речей 18 серпня і обов'язково засоліть огірки: прикмети та заборони на Флора та Лавра

У православному церковному календарі це день пам'яті двох мучеників – рідних братів Флора та Лавра.

Інші назви свята: "Флор та Лавр", "Фролів день", "Кінське свято", "Кінське свято", "Кінцівники". У цей день коней годували на повну сити, на них не працювали, навіть на стрибках не прийнято було сідлати коней.

Відмовтеся від темних речей 18 серпня і обов'язково засоліть огірки: прикмети та заборони на Флора та Лавра - Фото 1

Також, 18 серпня за новим церковним календарем православні віруючі відзначають день ікони Божої Матері "Всецариця" та "Додаток до розуму"

Цього дня раніше дуже поважали коней, їх пестували та пестили. Не можна на них працювати, бо вірять, що тоді коні захворіють і помруть через перенапруження. Коней потрібно помити в річці, вичісати гриви, хвости, можна навіть вплести яскраві стрічки. Крім того, їх треба погодувати сіном та вівсом, пустити повеселитись на волі. А після купання їх треба окропити святою водою. Раніше для цього навіть запрошували священика.

Цього дня прийнято пекти фроли, спеціальне печиво, яке формою нагадують кінське копито. Його можна їсти самим і годувати коней, подавати гостям разом із трав'яним чаєм та молоком.

Є ще звичай давати коням випити срібної води, в неї насправді просто кидають срібну монетку, щоб коні нечисті не боялися. Така монета передається від батька до сина, а в решту днів лежить під яслами.

Відмовтеся від темних речей 18 серпня і обов'язково засоліть огірки: прикмети та заборони на Флора та Лавра - Фото 2

Крім того, на Фрола не влаштовують звичайні стрибки, можна лише без коней. Хоча це виглядає дуже смішно, але так справді робили: чоловіки вдавали, що сидять на коні і скачуть по всьому селі. А потім за традицією сідали за столи, їли та пили ячмінне пиво.

Хліб, випечений цього дня, також прикрашають підковою. А для жінок раніше починалися засідки: час, коли всі йшли до вдови та разом займалися рукоділлям. Так раніше було заведено.

А ще у Кінське свято робили амулети із підків для сімейного щастя. Потрібно взяти підкову, покласти її у воду, в якій перед цим розчиняють пару ложок солі і залишають настоятися на кілька годин. Потім її треба промити проточною водою, витерти та покласти на сонце. Коли підкова насичиться сонячною енергією, її можна повісити над дверима вхідними ріжками догори. Воду треба обов'язково вилити за брамою будинку. Однак, якщо сталася сварка, то треба повторити обряд.

Ще сьогодні, якщо знайдете підкову, то будете щасливі цілий рік. А якщо засолите сьогодні огірки, то вони будуть хрусткими та смачними.

Заготівля з огірків на зиму, кадр з відео
Заготівля з огірків на зиму, кадр з відео

Що не можна робити 18 серпня

18 серпня, як і будь-якого іншого дня, церква не схвалює і виступає проти лайки, агресії, пліток, наклепу, заздрощів і жадібності, помсти, розпачу. Не можна відмовляти у допомозі нужденним.

У народі кажуть, що у цей день категорично заборонено ображати тварин - чи собаку, чи кінь, чи кролика. Також за народними прикметами цього дня бажано носити світлі речі, а від темних краще відмовитись.

Раніше ми повідомляли, що діти будуть під сильним захистом Господа: яку молитву повинна знати кожна мама.

Джерело матеріала
loader