У 2013 році, коли ставлення держборгу до ВВП склало в США 73%, бюджетне управління Конгресу зробило "страшний прогноз ": якщо так все піде далі, державний борг Америки до 2038 року може збільшитися до 100% валового продукту.
Про це повідомив економіст Олексій Кущ у своєму телеграм-каналі.
Ці прогнози виявилися вкрай оптимістичними: вже до 2023 року (здебільшого за рахунок пандемії), держборг США зріс до 125% ВВП, а рівень дефіциту федерального бюджету – до 6%.
"Якщо Америка зараз увійде до формату Холодної війни 2.0. або Гарячого світу 1.0., ніхто не буде у значних обсягах купувати її борги: ні саудити, ні китайці. А з урахуванням стану економіки це не зможуть зробити навіть Японія та Британія. Завершення нафтового віку та епохи нафтодолара, знизить приплив до американських боргів і з боку нафтовидобувних країн", - прогнозує економіст.
Тому тільки друкарський верстат і ФРС, а це інфляція, яку зараз важко перемогти, якщо вдалося.
"Про яку суму йдеться? Як мінімум про п'ять трильйонів доларів протягом трьох років. Чи вирішиться ФРС на таке нове монетарне розширення (QE)? Питання риторичне", - додав Олексій Кущ.
Таким чином, каже експерт, для включення США в реальне протистояння, наприклад, із Китаєм, не кажучи вже про Глобальний острів, Америці потрібен як мінімум один політичний цикл для системного оздоровлення свого фінансового балансу.
Останні новини України: