В Україні запустили "Залізний полігон" для тестування зброї: що відомо
В Україні запустили "Залізний полігон" для тестування зброї: що відомо

В Україні запустили "Залізний полігон" для тестування зброї: що відомо

У Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості повідомили, що один виробник має право скористатися безкоштовною послугою неодноразово протягом процесу створення виробу.

Виробникам озброєння та військової техніки держава на безоплатній основі надаватиме полігони для їх випробовування. Про це повідомила пресслужба Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.

"Запустили проєкт "Залізний полігон" – це безоплатна послуга, яку держава надає виробникам озброєння та військової техніки для швидкого й доступного тестування зразків на стадіях проєктування", — йдеться у повідомленні.

У відомстві пояснили, що виробники можуть отримати доступ до майданчиків для тестувань, оснащених необхідним обладнанням для різних типів військового озброєння й техніки.

Крім того, держава надаватиме додаткові послуги:

  • методологію випробувань;
  • фахову експертизу;
  • супровід під час тестувань та випробувань;
  • консультації та зворотний зв'язок від військових.

Один виробник має право скористатися послугою неодноразово протягом процесу створення виробу.

Для того, щоб отримати доступ до тестування потрібно заповнити форму на сайті відомства.

Алгоритм дій після заповнення форми виглядає наступним чином:

  • виробник отримує запрошення прибути у визначений день і час на фізичний полігон на території України;
  • на полігоні створюються необхідні для тестування зразка;
  • профільні підрозділи Генерального штабу та Міністерство стратегічних галузей промисловості України здійснюють супровід виробника під час випробувань;
  • у процесі тестування виробник отримує методичні рекомендації та висновок Генштабу, на основі якого може допрацьовувати свою розробку;
  • Міноборони здійснює відбір озброєння та військової техніки, які пройшли випробування для подальшої їх інтеграції в навчальні програми.

"Цей проєкт є важливим етапом розвитку українського ВПК, оскільки дозволяє виробникам зброї та техніки значно скоротити час на тестування і доведення своїх виробів до стандартів, необхідних для реальних бойових дій", — зазначив заступник Міністра оборони України Іван Гаврилюк.

Нагадаємо, 12 серпня видання Defense One оприлюднило матеріал, в якому йдеться про те, що Україна виготовляє на рік вдвічі більше БПЛА, ніж можуть США.

13 серпня директор благодійного фонду "Повернись живим" Тарас Чмут заявив, що на рік Україна може виробляти від десяти до десятків тисяч ракет.

Джерело матеріала
loader
loader