Обмеження на перекази грошей з картки на картку можуть запровадити вже цього тижня, — голова НБУ
Обмеження на перекази грошей з картки на картку можуть запровадити вже цього тижня, — голова НБУ

Обмеження на перекази грошей з картки на картку можуть запровадити вже цього тижня, — голова НБУ

За словами голови Нацбанку України Андрія Пишного, НБУ провів кілька зустрічей із волонтерами, де обговорив, як заплановане рішення врахує їхні потреби. Ці зустрічі сприяли зниженню напруженості навколо обговорення питання.

Національний банк України (НБУ) планує до кінця тижня завершити розробку рішення щодо обмеження P2P-переказів для фізичних осіб, щоб боротися зі схемами "дропів". Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний в інтерв'ю "Економічній правді".

За словами Пишного, остаточне рішення буде ухвалено вже цього тижня, у період із 12 до 18 серпня, і винесено на розгляд правління.

Він також зазначив, що раніше оголошені обмеження викликали критику і нерозуміння з боку суспільства. Пишний наголосив, що проблема "дропів" несе ризик не тільки для державного бюджету, а й для самих громадян, які, передаючи свої дані та банківські рахунки третім особам, беруть на себе відповідальність за всі операції, що проводяться через ці рахунки.

Крім того, Пишний попередив, що податкова служба може нарахувати податки на операції, що проводяться через такі рахунки.

Також він повідомив, що НБУ провів кілька зустрічей з волонтерами, де обговорив, як заплановане рішення врахує їхні потреби. Ці зустрічі сприяли зниженню напруженості навколо обговорення питання.

"Градус обговорення знизився. Це означає, що ми органічно підходимо до ухвалення того рішення, яке Національний банк комунікував. Так чи інакше, для створення додаткових інструментів для більш ефективної боротьби зі схемами "дропів" потрібні також зміни до законодавства. Отже, нам потрібно йти до парламенту. Там ми маємо бути готові до відповідного рішення та дискусії", — розповів Пишний.

Що таке P2P-перекази

Перекази з картки на картку, або P2P-платежі (person-to-person), — це фінансові операції, за яких гроші переказуються з банківської картки однієї людини на картку іншої. Такі перекази зазвичай проводяться через мобільні додатки банків або спеціалізовані сервіси, що дає змогу швидко надсилати та отримувати кошти.

Хто такі "дропи"

"Дропи" — це особи, які за винагороду надають зловмисникам доступ до своїх банківських карток і рахунків. Ці платіжні засоби використовуються як транзитні для переказу грошових коштів між іншими рахунками, що допомагає злочинцям заплутати сліди та ускладнити роботу правоохоронних органів під час розслідування злочинів.

Гроші, які проходять через рахунки "дропів", можуть бути пов'язані з незаконною діяльністю, такою як торгівля наркотиками, людьми, зброєю та інші злочини. Крім того, рахунки "дропів" часто використовують для ухилення від податків і переказу коштів, викрадених з інших рахунків.

Зловмисники можуть залучати "дропів" на постійній основі (коли вони самостійно переказують отримані гроші та залишають собі певний відсоток) або разово (коли дроп за одноразову плату передає оформлені на нього банківські картки, включно з пін-кодами та доступом до інтернет-банкінгу).

Важливо Чому потрібне обмеження переказів по карткам до 100 тисяч: пояснення нардепа

Нагадаємо, що українцям можуть заблокувати банківські картки через підозрілі транзакції. Особливо прискіпливими будуть до великих онлайн-покупок, зняття значних сум, операцій із криптовалютою та значних грошових переказів.

Теги за темою
Нацбанк
Джерело матеріала
loader