У США створили перший альтернативний препарат, який допоможе пацієнтам з анафілаксією замість уколу. Це назальний спрей, який отримав назву Neffy, від біофармацевтичної компанії ARS Pharmaceuticals.
Це перший безін'єкційний метод лікування небезпечних для життя алергічних реакцій. Американське Управління з контролю за продуктами та ліками (FDA) 9 серпня оголосило про схвалення Neffy, передає Medical Xpress.
Назальний спрей з адреналіном підходить дорослим, а також дітям, вага яких перевищує 30 кілограмів.
"Анафілаксія небезпечна для життя, і деякі особи, особливо діти, можуть відкладати або уникати лікування через страх перед ін'єкціями. Доступність назального спрею може знизити бар'єри для швидкого лікування", – заявила докторка Келлі Стоун, заступниця директора Відділення пульмонології, алергії та інтенсивної терапії в Центрі оцінки й дослідження лікарських засобів FDA.
Досі єдиними ліками першої допомоги при гострих алергічних реакціях був адреналін, який вводили лише через голку. Спрей Neffy досить упорснути в одну ніздрю, стверджує виробник. Друга доза потрібна тільки тоді, коли перша не полегшила симптоми (спрей потрібно ввести з нового дозатора в ту ж ніздрю).
Схвалення Neffy ґрунтується на чотирьох дослідженнях за участю 175 здорових дорослих людей без анафілаксії, під час яких вимірювалася концентрація адреналіну в крові після введення Neffy та схвалених ін'єкційних продуктів з адреналіном. Результати тестів показали практично однакові концентрації адреналіну у крові.
Neffy має побічні ефекти. Вони можуть включати: подразнення горла, поколювання й дискомфорт у носі, головний біль, відчуття нервозності, втому, тремор, нежить, свербіж усередині носа, чхання, біль у животі, біль у яснах, оніміння в роті, закладеність носа, запаморочення, нудоту, блювання.
Зазначимо: консультативна група експертів підтримала використання Neffy ще у травні 2023 року. У вересні FDA утрималося від схвалення, запросивши додаткові дослідження ліків.
Як повідомляв OBOZ.UA, раніше у 25 містах Південно-Африканської Республіки та трьох містах Уганди – країнах, де найвищі показники зараження вірусом імунодефіциту людини серед молодих жінок – протестували новий препарат для профілактики ВІЛ. Ланекапавір показав таку ефективність, що третю фазу випробувань припинили достроково.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.