У тому числі "Не родись вродливою": відомі фільми і серіали, які заборонені в Україні через пропаганду
У тому числі "Не родись вродливою": відомі фільми і серіали, які заборонені в Україні через пропаганду

У тому числі "Не родись вродливою": відомі фільми і серіали, які заборонені в Україні через пропаганду

Кінота телебачення відіграють важливу роль у формуванні суспільної думки та культурних цінностей. Фільми і серіали можуть не тільки розважати, але й інформувати, виховувати, а іноді й маніпулювати свідомістю глядачів.

Тому країни часто регулюють контент, який транслюється на їхніх територіях, щоб захистити своїх громадян від шкідливої інформації та пропаганди. Наприклад, уряд України заборонив низку російських стрічок саме з цієї причини.

Кіно та телебачення формують уявлення про світ, впливають на культурні та моральні цінності, а також можуть стати інструментом пропаганди та маніпуляцій. З огляду на геополітичну ситуацію, історичний контекст та сучасні виклики, влада зобов'язана захищати національні інтереси, у тому числі через контроль за медійним контентом. Тому вона заборонила певні фільми та серіали, які можуть підривати національну єдність та сприяти поширенню неправдивої інформації.

Не родись вродливою

Серіал "Не родись вродливою" є російською адаптацією популярного колумбійського серіалу Yo soy Betty, la fea. Він розповідає про життя та кар’єру непривабливої та боязкої дівчини Каті, як починає працювати секретаркою керівника міжнародної компанії, пов’язаної з модою.

Серіал швидко завоював популярність серед глядачів завдяки своїй романтичній та комедійній складовій. Однак через участь у ньому осіб, що мають політичні зв'язки та погляди, які можуть загрожувати національній безпеці, його було заборонено до перегляду в Україні.

На щастя, існує українська адаптація, під назвою "Моя улюблена Страшко".

Не плач по мені, Аргентина!

Цей російський серіал також потрапив під заборону в Україні. Він розповідає про життя чотирьох жінок, у яких не все добре у романтичних стосунках. Вони випадково опиняються в клубі танго "Не плач по мені, Аргентино!", де намагаються допомогти одна одній порадами.

Серіал було заборонено через політичні та безпекові причини.

Алі-Баба та сорок розбійників

Попри те, що ця стрічка була відзнята в Україні, її також заборонили через участь осіб, які мають зв'язки, що можуть загрожувати національній безпеці.

Це відносно сучасна версія музичної казки, написаної 1981 року Сергієм Нікітіним та Віктором Берковським на вірші Веніаміна Сміхова. Її було випущено в прокат в 2005 році.

Однокласниці (Право на щастя)

В серіалі показано історію трьох подруг, які підтримують зв’язки ще зі школи. Однак одна з них опиняється в складній ситуації, коли її чоловік зникає. В ході того, як жінки намагаються вийти зі скрутного становища, вони стикаються з безліччю викликів.

В цій комедійній стрічці простежувалися проросійські наративи, які могли б становити загрозу національній безпеці, тому її було заборонено.

Офіцерські дружини

Стрічка "Офіцерські дружини" зображає долю кількох поколінь жінок з однієї сім'ї. Всі вони є дружинами радянських військових. У фільмі висвітлено такі речі, як репресії, Друга світова війна, війна в Афганістані, участь армії у ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, розвал СРСР тощо.

Подібне викривлене подання інформації може романтизувати минуле. В умовах сучасного конфлікту з Росією, такі серіали можуть мати деструктивний вплив на суспільство та підривати національну безпеку.

Щасливої дороги!

Це комедійна історія про двох молодих авантюристів – амбітного юриста, чия доля незабаром вирішиться в суді, та самовпевненої співачки. Вони в ході непередбачуваних обставин змушені долати перешкоди разом, хоча їм це не до вподоби.

Фільм потрапив до списку заборонених через участь у ньому акторів, які створюють загрозу національній безпеці України.

Раніше OBOZ.UA писав, що на Netflix вийшов серіал "Декамерон", у якому зіграв роль український актор Олександр Рудинський.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader