Уперше автономний робот, керований штучним інтелектом, успішно виконав стоматологічну процедуру на людині. Про це пише New Atlas.
Система, розроблена бостонською компанією Perceptive, використовує ручний 3D-сканер для створення докладної 3D-моделі порожнини рота, включно із зубами, яснами і нервами, за допомогою оптичної когерентної томографії (ОКТ). Це виключає необхідність використання рентгенівського випромінювання, оскільки ОКТ використовує тільки світлові промені для створення високороздільних об'ємних моделей.
Після створення моделі стоматолог і пацієнт обговорюють план лікування, після чого робот бере на себе виконання процедури. Перша спеціалізація робота – підготовка зуба під коронку, що зазвичай займає близько двох годин і вимагає двох візитів до стоматолога. Робот впорався з цим завданням за 15 хвилин.
Компанія стверджує, що робот може безпечно працювати навіть у найскладніших умовах і всі випробування на людях пройшли успішно. Однак розробку ще не схвалено FDA (Food and Drug Administration) і терміни її впровадження поки що не визначені.
Водночас, стоматологи під низкою публікацій щодо винаходу Perceptive висловлюють критику на адресу робота-конкурента. На їхню думку, автоматизована процедура пройшла у занадто спрощеному варіанті і не врахувала багатьох нюансів у процесі підготовки зуба під коронку.
Також Болгарія стане першою у світі країною, яка проведе олімпіаду зі штучного інтелекту.
Як відомо, 1 серпня набув чинності Європейськийзакон про штучний інтелект (Акт про штучний інтелект), «перший у світі всеосяжний нормативний акт щодо штучного інтелекту». Про це йдеться у пресрелізі Європейської комісії.
Закон про штучний інтелект (ШІ) покликаний гарантувати, що ШІ, розроблений і використовуваний в ЄС, заслуговує довіри, із гарантіями захисту основних прав людей. Також закон передбачає визначення штучного інтелекту, засноване на підході, що ґрунтується на безпеці продукції та оцінці ризику в ЄС.