ЗС РФ "подовжують фронт" і швидше перекидають війська на Донеччині: чим це загрожує, — ISW
ЗС РФ "подовжують фронт" і швидше перекидають війська на Донеччині: чим це загрожує, — ISW

ЗС РФ "подовжують фронт" і швидше перекидають війська на Донеччині: чим це загрожує, — ISW

На думку американських аналітиків, у центральному угрупованні військ РФ створено гнучкішу структуру командування та управління — звідси можливості, яких раніше не було в жодної окупаційної групи. Тепер тактичні вразливості в лінії оборони України можуть з'являтися швидше.

Останнім часом центральне угруповання військ РФ, судячи з усього, швидше перекидає і розосереджує сили в нещодавно захоплених українських територіях Донецької області, ніж у більшості інших районів бойових зіткнень. Про це повідомляє "Інститут вивчення війни" у зведенні від 1 серпня.

Центральне угруповання військ РФ нещодавно розширило свою зону відповідальності на Покровському і Торецькому напрямках, можливо, для підтримки своїх окремих операцій на захід і південний захід від Донецька.

За словами українського військового оглядача Костянтина Машовця, російське військове командування намагалося отримати вигоду з відносно швидких тактичних просувань, направивши підрозділи двох полків 27-ї мотострілецької дивізії в район Торецька. Тепер російське командування перенаправляє ці підрозділи, щоб домогтися тактичного оточення на Покровському напрямку.

На думку американських аналітиків, центральне угруповання військ РФ, можливо, створило гнучкішу структуру командування й управління і може швидше скористатися потенційними тактичними вразливостями України, ніж інші угруповання військ РФ.

ЗС РФ кілька разів швидко перекидали сили на різних операційних напрямках, щоб усунути власні вразливості та спрямувати підкріплення угрупованням, які проводять наступальні та оборонні операції. Водночас за словами аналітиків, "російські угруповання рідко швидко перекидали одні й ті самі елементи кілька разів по різних секторах у межах своїх зон відповідальності".

Командування ЗС РФ дедалі частіше доручає менші сектори зон відповідальності одним і тим самим підрозділам і формуванням, щоб створити більш послідовне управління. Зазвичай ці елементи перекидали тільки після перегрупування підрозділів у тилу для відновлення і поповнення.

Виходячи зі своїх спостережень, аналітики роблять висновок, що в російському угрупованні створено більш гнучку структуру управління. Розширена зона відповідальності угруповання подовжує фронт, уздовж якого воно діє і намагається скористатися вразливостями ЗСУ. Водночас зберігається більш гнучка система управління, розроблена навесні 2024 року для того, щоб допомогти домогтися значних тактичних успіхів на північний захід від Авдіївки.

Російське військове командування проводить послідовні наступальні операції по всій східній і північно-східній Україні, намагаючись розтягнути та послабити оборону.

Нові можливості для окупантів у Донецькій області

Донецька область: карта бойових дій

"Але російським військам здебільшого не вдавалося скористатися таким становищем і досягти значних тактичних переваг або подальших значущих оперативних цілей", — йдеться в публікації.

Водночас у центрального угруповання може бути більше можливостей, щоб досягти мети. Гнучкість командної структури та бойової потужності дають змогу продовжувати операції довше, чинити тиск — звідси можуть з'явитися тактичні вразливості на лінії фронту в Донецькій області. Потім можливостями, що з'явилися, можуть швидко скористатися — шляхом передислокації сил у конкретній зоні відповідальності. Інші угруповання ЗС РФ раніше не демонстрували подібних можливостей, зазначають аналітики.

Нагадаємо, що у РФ тестуютьбезпілотний броньовик "Зубило" із зенітною установкою.

Також повідомлялося, що українськийFPV-дрон 46-ї окремої аеромобільної бригади розірвав на шматки танк окупантів.

Теги за темою
Донецька область
Джерело матеріала
loader
loader