Державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен у середу, 31 липня, оголосив, що США зупинили надання допомоги Грузії на суму понад 95 мільйонів доларів. Причиною називаються “антидемократичні дії грузинського уряду”, йдеться у заяві Блінкена, яку оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу у соцмережі X.
Зазначається, що ці кошти мали піти грузинському уряду.
“23 травня, після антидемократичних дій грузинського уряду, я оголосив про всебічний перегляд двостороннього співробітництва між Сполученими Штатами та Грузією… Антидемократичні дії та неправдиві заяви грузинського уряду несумісні з нормами членства в ЄС та НАТО”, – сказав Блінкен.
Він додав, що США будуть продовжувати підтримувати програми та заходи щодо зміцнення демократії, верховенства права, незалежних ЗМІ та економічного розвитку.
Він нагадав, що за 32 роки США надали Грузії понад 6,2 мільярда доларів допомоги.
“Ми залишатимемося відданими грузинському народу і його євроатлантичним прагненням”, – наголосив Блінкен.
Нагадаємо, у травні в Білому домі попередили, що Сполучені Штати Америки можуть "переоцінити свої відносини" з Грузією у випадку, якщо в країні остаточно вступить у силу так званий "закон про іноагентів", який парламент схвалив у третьому читанні. Реагуючи на цю заяву, генеральний секретар правлячої партії Грузії «Грузинська мрія» Каха Каладзе заявив, що влада у країні не боїться західних санкцій й не допустить «українізації Грузії».
Крім того, у липні Пентагон повідомив, що переносить спільні військові навчання американських та грузинських сил. Їх проведення планувалось на 25 липня – 6 серпня. Рішення повʼязали зі звинуваченнями прем'єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе у бік США. Він заявив, що його країна перегляне відносини з Вашингтоном.