ЗС РФ почали знову застосовувати заборонені аерозольні гранати, — ОСУВ "Харків"
ЗС РФ почали знову застосовувати заборонені аерозольні гранати, — ОСУВ "Харків"

ЗС РФ почали знову застосовувати заборонені аерозольні гранати, — ОСУВ "Харків"

Всього за всю 10-річну війну проти України РФ зафіксовано понад 460 випадків застосування цього боєприпасу російськими окупантами.

Російські окупанти знову почали застосовувати на фронті аерозольні гранати К-51, які заборонені Женевською конвенцією. Про це в ефірі "Ми — Україна" заявив речник Оперативно-тактичного угруповання військ "Харків" Віталій Саранцев. —

За його словами, Росія використовувала такі боєприпаси за понад 10 років війни проти України всього кілька разів.

"Ще один ганебний факт стосовно окупантів, це те, що вони почали застосовувати в черговий раз аерозольні гранати К-51. Хочу нагадати, що ці гранати це є зброя, заборонена Женевською конвенцією, І тим не менше, це вже не перший випадок. Вони вже застосовувалися давно, ще в Донецькому аеропорту. Всього за всю 10-річну війну було більше 460 випадків застосування цього боєприпасу", — зазначив Саранцев.

Аерозольна граната К-51: що відомо

Аерозольна граната К-51 була розроблена наприкінці 70-х років у Радянському Союзі. Ця граната є гранатою нелетальної дії зі сльозогінним газом та була розроблена для військових і спеціальних служб.

Корпус гранати виготовлений з пластику, в середині якого порошкоподібна подразнювальна речовина нелетальної дії, на верхній частині гранати закріплюється сам запал, а на нижній частині встановлено металеву кришку з пластиковою заглушкою.

Аерозольні гранати К-51
Фото: mil.in.ua

Речовинухлорпікрин, яку застосовують в цій гранаті, вперше виготовили за часів Першої світової війни з метою використовувати як отруйний газ.Згодом йому знайшли застосування і в сільському господарстві як пестицид..

Хлорпікрин дуже шкідливий для людини. Речовина системно всмоктується під час вдихання, ковтання та шкірою. У високих концентраціях, як у гранатах К-51, викликає сильне подразнення легень, очей та шкіри. Крім цього, газ викликає блювоту, через що одягання протигазу вже ураженій людині може не допомогти — йому доведеться зняти його, щоб вивести з організму подразники, знову вдихнувши газ.

Конвенція про хімічну зброю заборонила військове використання хлорпікрину та прирівняла його до фосгену, хлорціану та синильної кислоти. Цей договір підписала свого часу і Росія, але тепер свідомо ігнорує всі домовленості.

Хлорпікрин подразнює дихальні шляхи, і людина починає сильно кашляти, а носові пазухи заповнюються слизом. Людина, яка потрапила в аерозольну хмару, без протигаза не здатна чинити опір і вести вогонь, оскільки руки рефлекторно тягнуться до обличчя, щоб протерти очі.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, щоросіяни порушують Женевську конвенцію, яка забороняє використання військовополонених у військовій діяльності на боці країни, яка захопила їх. Вони сформували батальйону "Богдана Хмельницького" з українських військовополонених і підпорядкували його формуванню "Каскад" МВС "ДНР".

Джерело матеріала
loader