В Україні скасували графіки відключень світла: коли їх можуть повернути
В Україні скасували графіки відключень світла: коли їх можуть повернути

В Україні скасували графіки відключень світла: коли їх можуть повернути

В Україні 30 липня відключенняне прогнозуються.  Причина – зниження споживання через похолодання та повернення в роботу двох блоків АЕС

"При зміні ситуації в енергосистемі – про застосування заходів обмеження споживання буде повідомлено додатково", – йдеться в повідомленні "Укренерго". Раніше низка експертів зазначала, що в серпні-жовтні значно скоротиться кількість відключень електроенергії. Однак вже взимку ситуація значно погіршиться: може повторитись сценарій липня, коли через спеку відключення тривали по 7 годин поспіль.

Якими будуть відключення електроенергії найближчими тижнями

Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький наголосив наприкінці липня, що найважчий період літа для української енергетики вже скінчився. Найближчими тижнями, якщо не буде нових вдалих атак РФ на енергетичні об'єкти, обмеження споживання можуть скоротитися ще більше.

"Ми пройшли дуже складні пару тижнів і зараз дійсно ситуація покращилася. Це пов'язано, перш за все, з тим, що нарешті спала абсолютно аномальна, рекордна спека", – пояснив Кудрицький.

Але причина поліпшення – не лише погода. Також із ремонтів за останні тижні вийшли два блоки атомних електростанцій. У зв'язку з цим, за прогнозом "Укренерго", якщо не буде нових масштабних та успішних атак РФ, то найближчими тижнями тривалість відключень може навіть скоротитися. Очікується тенденція до покращення.

"Замість складного режиму 3-4 черги – у нас є 1-2, які застосовуються в залежності від часу. У деякі години дефіцит може бути меншим, у деякі – трохи більше. І якщо не буде якихось нових масштабних пошкоджень електростанцій – то ситуація матиме тенденцію до покращення", – заявив Кудрицький.

Раніше OBOZ.UA писав про те, що в Україні з початком масових стабілізаційних відключень поширюють міфи про начебто експорт електроенергії в період обмежень. Такі твердження радше нагадують теорію змови, бо для цього необхідно фальсифікувати дані європейської платформи, підкупити українських чиновників, чиновників у сусідніх країнах ЄС та всіх енергетиків, причетних до імпорту та експорту.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader