Зарядити смартфон за 5 хвилин не вийде: чому зарядка потужністю 300 Вт не має сенсу
Зарядити смартфон за 5 хвилин не вийде: чому зарядка потужністю 300 Вт не має сенсу

Зарядити смартфон за 5 хвилин не вийде: чому зарядка потужністю 300 Вт не має сенсу

Супер-швидка зарядка має більше недоліків, ніж переваг: смартфони отримають акумулятори меншої ємності, які швидко виходитимуть з ладу.

Найшвидші з коли-небудь створених телефонів можуть заряджатися від 0 до 100% приблизно за 10 хвилин. Бренди Redmi і Infinix розробили 300-ватний прототип, який може наситити смартфон повністю за 5 хвилин. Однак навряд чи такі пристрої почнуть випускати масово, вважають аналітики Android Police.

Redmi та Infinix продемонстрували експериментальні смартфони із зарядкою 300 Вт та 260 Вт відповідно. Хоча це звучить неймовірно, підвищення потужності має свої недоліки. Як правило, батареї, що підтримують швидке заряджання, зберігають менший заряд на одиницю об'єму, оскільки в них використовуються більш товсті акумуляторні елементи для підтримання додаткової потужності. У телефонах зі швидким заряджанням також використовуються складніші схеми і два послідовно з'єднаних акумуляторних елементи для підвищення ефективності та зниження нагріву. Ці комплектуючі "з'їдають" простір і знижують щільність енергії акумулятора.

Важко сказати, якою ємністю жертвують виробники, використовуючи акумулятори зі швидшим заряджанням, оскільки такого роду технічні дані не є загальнодоступними. Проте, якщо спиратися на офіційні характеристики Realme GT5, який постачається у двох варіантах: стандартна модель із зарядкою 150 Вт і акумулятором ємністю 5240 мАг (повністю заряджається за 20 хвилин), а також модель із зарядкою 240 Вт і акумулятором ємністю 4600 мАг, для повної зарядки якого потрібно 12 хвилин. Виходить, що Realme скоротила час зарядки на 8 хвилин, пожертвувавши 12% ємності акумулятора.

Проблема ще й у тому, що що більше енергії потребує телефон, то складнішою стає система зарядки. Більше уваги необхідно приділяти безпеці, розсіюванню тепла та регулюванню потужності. Наприклад, система зарядки потужністю 260 Вт від Infinix містить понад 140 захисних механізмів і понад 20 датчиків температури.

Швидке заряджання також сприяє якнайшвидшій деградації акумулятора. Кожен цикл заряджання виснажує невелику, невідновлювану частину батареї, але саме тепло спричиняє швидшу деградацію, а не саме швидке заряджання. Що швидше заряджається батарея, то більше тепла вона виділяє, але добре спроектована і добре охолоджувана система може звести деградацію до мінімуму.

Експерти Android Police не впевнені в тому, що сьогодні зарядка 300 Вт має сенс для смартфонів, проте компанії Samsung, Google і Apple пропонують менше десятої частини її можливостей для гаджетів вартістю понад 1000 доларів. Вони вважають, що 25 Вт недостатньо для телефону великого бренду в 2024 році.

Проте бренд OnePlus знайшов золоту середину — останній OnePlus Nord 4 оснащений акумулятором ємністю 5500 мАг, повна зарядка якого за допомогою сумісного зарядного пристрою потужністю 100 Вт займає всього 28 хвилин. Непогано для телефону за 650 доларів.

У більшості смартфонів з надшвидкою зарядкою є одна спільна риса: вони досягають максимальної швидкості тільки за допомогою фірмових зарядних пристроїв. Ця тенденція рано чи пізно зійде нанівець, вважають аналітики. Універсальний стандарт USB Power Delivery з 2012 року підтримує потужність 100 Вт, а в 2021 році цю потужність було збільшено до 240 Вт. Але навіть 100 Вт буде достатньо для більшості споживачів, а широка сумісність стандарту полегшить купівлю аксесуарів, швидке заряджання від зарядного пристрою друга або використання одного зарядного пристрою для телефона, планшета і ноутбука.

Раніше ми писали про повербанки, які зарядять смартфон і ноутбук. У списку опинилися моделі Sandberg PD 50000, Promate PowerMine-130W, Baseus Elf 20000 ємністю від 20 000 до 50 000 мАг.

Джерело матеріала
loader