Зустріч на годину: Блінкен та глава МЗС КНР обговорили Україну та пропозиції миру
Зустріч на годину: Блінкен та глава МЗС КНР обговорили Україну та пропозиції миру

Зустріч на годину: Блінкен та глава МЗС КНР обговорили Україну та пропозиції миру

Переважна більшість тем, які обговорили Ентоні Блінкен та Ван Ї, стосувались проблем Тайваню та поведінки КНР у Тихоокеанському регіоні. Втім, США ще раз пригрозили, що введуть додаткові санкції через китайську підтримку ВПК РФ.

Державний секретар США Ентоні Блінкен та глава МЗС Китаю Ван Ї зустрілись у Лаосі 26 липня та спілкувались протягом 1 год. 20 хв. За цей час вони обмінялись думками щодо війни в Україні та загострення в Тихоокеанському регіону. Про деталі зустрічі представника американського уряду та головного дипломату КНР написали на порталі ABS News.

Посадовці зустрілись під час візиту Блінкена в Лаос, де відбувалась безпекова нарада міністрів закордонних справ Асоціації держав Південно-Східної Азії (А́СЕАН — англ. Association of SouthEast Asian Nations, ASEAN). Журналісти уточнили, що держсекретар робив тур країнами Тихоокеанського регіону і у якийсь момент поспілкувався з Ван Ї. Речник Держдепу Метью Міллер пояснив, що посадовці обмінялись позиціями щодо подій у Азії та Європі, але не досягнули якихось домовленостей.

Речник Держдепу відповів на питання журналістів, чи торкалась розмова України, РФ та мирних перемовин. З його слів, головна тема — підтримка Китаєм російського оборонно-промислового комплексу. При цьому КНР заперечує обвинувачення і не реагує так, як хотіли б бачити американці.

"Блінкен дав чітко зрозуміти, що якщо (Китай) не діятиме, щоб усунути цю загрозу європейській безпеці, Сполучені Штати продовжуватимуть вживати відповідних заходів для цього", — заявив Міллер.

Ван Ї, своєю чергою, зауважив, що США продовжують тиснути на Китай і поширювати безпідставні обвинувачення. Глава МЗС Китаю назвав таку ситуацію "ризиками та викликами, які зростають та накопичуються".

Міллер, описуючи зустріч Блінкена з Ван Ї, говорив про стурбованість США щодо поведінки Китаю у Тихому океані. Зокрема, про блокування Тайваню, спільні військові навчання з РФ, протистояння з Філіппінами та ін. Теми щодо України стосувались підтримки ВПК Росії, але не можливостей мирних перемовин.

Зазначимо, на порталі Держдепу поки що не має коментарів щодо спілкування з главою МЗС Китаю. Державне інформаційне агентство "Синьхуа" опублікувало коментар Ван Ї: він говорить, що США неправильно розуміють китайських політиків і діють з точки зору "гегемонської логіки".

Мирні переговори України та РФ — деталі

Зазначимо, 22 липня стало відомо про візит міністра зовнішніх справ України Дмитра Кулеби в Китай. Зі слів речника МЗС, головна тема розмови — можливість завершення російсько-української війни. Після зустрічі з'явилась чергова заява Ван Ї, що без мирних перемовин між РФ та Україною війна не припиниться. У офіційному повідомленні про результати візиту китайці повідомили, що Україна начебто повністю підтримує позицію КНР щодо Тайваню.

Нагадуємо, 16 липня президент України Володимир Зеленський анонсував можливість початку мирних перемовин за участю РФ. Тим часом у медіа виокремили три основні претензії, які Кремль може висунути до українців.

Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader