Найбільш кривошиїй жираф у світі: вчені зняли молодого самця з шиєю у формі зигзага
Найбільш кривошиїй жираф у світі: вчені зняли молодого самця з шиєю у формі зигзага

Найбільш кривошиїй жираф у світі: вчені зняли молодого самця з шиєю у формі зигзага

Дивовижні знімки молодого жирафа з дуже викривленою шиєю зроблені в Південній Африці — тварина могла пережити перелом або страждає від захворювання.

На Землі мешкає неймовірно безліч різноманітних тварин — деякі з них добре вивчені та захищені наукою, тоді як про інших нам все ще відомо надто мало. Під час однієї з експедицій блогерка-мандрівниця Лінн Скотт уперше сфотографувала молодого самця жирафа з "дуже викривленою звивистою зигзагоподібною шиєю", пише Live Science.

Відомо, що фото тварини було зроблено в Національному парку Крюгера в Південній Африці, проте Скотт не стала уточнювати, де саме і коли, щоб убезпечити тварину від браконьєрів. Вчені досі не знають, з чим саме пов'язана настільки сильна деформація шиї тварини, проте кілька припущень у них все ж є.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Дослідники вважають, що настільки сильна травма може бути спричинена переломом шиї або важким захворюванням, яке також вражає і людей. За словами очевидців, жираф майже не рухався і стояв нерухомо — загалом учені помітили, що тварина робила надзвичайно мало рухів. Багато хто припустив, що у тварини просто зламана шия, проте експерти запевняють, що у нас занадто мало доказів на користь цієї теорії.

Про деформованого жирафа майже нічого не відомо і про те, як він отримав незвичайну травму
Фото: Lynn Scott

За словами ветеринарки й координаторки охорони здоров'я в неурядовій організації "Фонд охорони жирафів" Сари Фергюсон, у жирафа, безперечно, "дуже викривлена шия", проте без додаткових рентгенограм, які доводять, що кістка зламана, не можна стверджувати щось напевно.

Дослідники вважають, що проблема також може бути в кривошиї — стані, що змушує голову обертатися і нахилятися під дивним кутом. Цей стан спостерігається не тільки у тварин, а й у людей. Відомо, що захворювання може проявитися з народження, або буває набутим у більш пізньому віці з цілої низки причин.

По-перше, причиною може стати сон у неправильному положенні, по-друге, причина може бути в міжхребцевому диску, по-третє, у скороченні м'язів, а, по-четверте, через інфекцію спинного мозку. У жирафів кривошия особливо помітна через подовжену шию тварин, дослідники наголошують, що, як і в людей, воно може виникати з цілої низки причин.

За словами Фергюссон, раніше вони з колегами вже спостерігали подібне захворювання у жирафів у неволі, а також у дикій природі в Замбії, Кенії та Уганді. Однак вона ніколи не стикалася з таким важким випадком, як останній, і не знає, що могло його викликати.

Попри те, що випадок неймовірно складний, учені зазначають, що раніше жирафам вдавалося вижити навіть із викривленими шиями. Наприклад, у 2015 році в дикій природі помітили дорослого самця з вигнутою шиєю. Відомо, що він зламав шию під час бійки з конкурентом-самцем п'ятьма роками раніше, але зміг успішно вижити.

Раніше Фокус писав про те, що вчені з'ясували, навіщо жирафам така довга шия.

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader
loader