Дослідники кажуть, що кокаїн у воді завдає непоправної шкоди дикій природі.
Вчені з'ясували, що проблема забруднення водних шляхів кокаїном не обмежується регіонами-експортерами наркотиків, оскільки він потрапляє у воду також і через міські стічні води, пише Daily Mail.
Створена карта показує, що в Європі знаходяться одні з найбільш забруднених кокаїном водних шляхів у світі. Очолює цей список бельгійське місто Антверпен. Дані для цієї карти були зібрані Агентством Європейського Союзу з наркотиків (EUDA), співробітники якої проаналізували проби стічних вод зі 108 міст.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Оскільки люди рідко зізнаються в кількості прийнятих препаратів, одним із найкращих способів контролювати вживання наркотиків залишається аналіз стічних вод. Відомо, що такі наркотики, як кокаїн, не можуть бути повністю засвоєні організмом, тому частина прийнятої дози виходить разом із сечею та фекаліями.
Відбираючи проби води на очисних спорудах, вчені можуть побачити, скільки того чи іншого препарату приймає населення цього міста.
На карті порівнюється кількість кокаїну, виявленого в стічних водах, у міліграмах на 1000 осіб на день. Приміром, у лідируючому Антверпені було виявлено приголомшливу концентрацію 1721 мг на 1000 осіб у міських стічних водах. На другому місці опинилося іспанське місто Таррагона, де цей рівень становить 1463 мг на 1000 осіб.
У Брістолі було виявлено 445 мг наркотику в стічних водах, а в Рейк'явіку — 638 мг кокаїну на 1 000 осіб, при тому, що населення в столиці Ісландії становить 123 000 осіб.
Щоденні відбори проб навіть можуть показати, в який день тижня міське населення вживає більше наркотиків. Наприклад, у Парижі кількість вживаного кокаїну збільшується з четверга до ранку неділі, а потім значно знижується в понеділок.
У Брюсселі більше кокаїну приймають протягом тижня, а на вихідних цей показник знижується.
Інша проблема полягає в тому, що такі рівні кокаїну в міських стічних водах становлять серйозну проблему для дикої природи. Центри очищення води повинні фільтрувати такі хімічні забруднювачі, але це не завжди так.
Шторми, повені або просто поганий рівень очищення стічних вод пропускає у водні шляхи велику кількість кокаїну з великих міст. Як і будь-який інший хімічний забруднювач, кокаїн потрапляє в харчову систему і накопичується у вищих хижаків.
Учені провели дослідження 13 бразильських гостроносих акул, яких спіймали в Атлантиці недалеко від Ріо-де-Жанейро. Член дослідницької групи Рейчел Енн Гаузер-Девіс розповіла, що в акул було виявлено високий рівень кокаїну в м'язах і печінці.
Такі концентрації не чинять психоактивної дії, але шкодять зору, мисливським навичкам і тривалості життя акул.
Переливи стічних вод також часто відбуваються в околицях Лондона, де рівень вживання кокаїну також високий. Останні дослідження показали, що рівень кокаїну у водах Темзи настільки високий, що вугри, які перебувають під загрозою зникнення, можуть отримувати кайф від залишкового наркотику у воді.
Дослідження Неаполітанського університету імені Федеріко II показали, що риби стали "гіперактивними", оскільки кокаїн накопичувався в їхньому мозку, м'язах, зябрах, шкірі та інших тканинах.
Нагадаємо, вчені з'ясували, де мешкають кокаїнові акули і звідки в них порошок. Дослідники виявили, що територія, на якій мешкають "кокаїнові акули" значно розширилася за останній рік.