Представлено першу у світі технологію холодного ядерного синтезу: шлях до безмежної енергії
Представлено першу у світі технологію холодного ядерного синтезу: шлях до безмежної енергії

Представлено першу у світі технологію холодного ядерного синтезу: шлях до безмежної енергії

Ця технологія є багатообіцяючою для виробництва чистої термоядерної енергії.

Індійська компанія HYLENR заявила про те, що їй вдалося створити першу у світі технологію холодного ядерного синтезу, яка дає змогу створювати чисту енергію. Компанія також отримала патент від уряду Індії на свою технологію низькоенергетичного ядерного реактора. Під час демонстрації технології вченим вдалося домогтися послідовного 1,5-кратного збільшення кількості енергії при вхідній електричній потужності на рівні 100 Вт, пише Interesting Engineering.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Згідно із заявою компанії HYLENR, вони використовували низькоенергетичний реактор для створення реакції холодного ядерного синтезу, з використанням невеликої кількості водню та електроенергії. Таким чином відбулося вироблення тепла та енергії за допомогою ядерного синтезу.

Експеримент показав, що в реакторі можна виробити щонайменше в 1,5 раза більше тепла й енергії, ніж витрачено на запуск реакції синтезу. Таким чином ця технологія є багатообіцяючою для виробництва чистої термоядерної енергії. В індійській компанії хочуть збільшити вироблення енергії в 2,5 раза порівняно зі споживаною енергією для запуску холодного ядерного синтезу.

Як пояснили вчені, холодний ядерний синтез відбувається під час злиття двох атомів водню, внаслідок чого утворюється нестабільний гелій-3. Потім відбувається синтез зі ще одним атомом водню і виникає стабільний гелій-4. Викид надлишкового водню створює тепло та енергію.

Оскільки світ шукає чистіші способи задоволення своїх енергетичних потреб, термоядерний синтез вважається найкращим способом для виробництва безмежної енергії.

Варто зауважити, що багато десятиліть технологія холодного ядерного синтезу викликає суперечки у фізиків. Деякі з них вважають, що ця технологія не може бути життєздатною.

Річ у тім, що основа термоядерної енергії міститься в реакціях синтезу водню, які відбуваються в ядрі Сонця та інших зірок, де температура становить приблизно 15 млн градусів Цельсія. При цьому для того, щоб стався термоядерний синтез, потрібен найвищий тиск. Неможливість створити в експериментальних термоядерних реакторах повних умов Сонця призвела до того, що фізикам доводиться для запуску термоядерного синтезу витрачати величезну кількість енергії, а плазма в таких реакторах нагрівається до 100 млн градусів Цельсія. Власне в цьому відмінність "гарячого" синтезу від холодного. Але сталеву термоядерну реакцію поки що підтримати не вдалося досить довго. При цьому фізикам поки що вдалося отримати лише невелику кількість надлишкової енергії в результаті синтезу. Але експерименти в цьому напрямку тривають.

Чи справді працюватиме так як потрібно технологія холодного ядерного синтезу, показана компанією з Індії, покаже час. Але початок багатообіцяючий. Можливо, за допомогою цієї технології можна буде отримати величезну кількість чистої термоядерної енергії.

Раніше Фокус писав про те, що вчені створили візуалізацію процесів, які відбуваються в реакторі під час запуску термоядерного синтезу.

Також Фокус писав про те, що одну із загадок Великої червоної плямина Юпітері розкрито. Найбільшим атмосферним штормом у Сонячній системі є Велика червона пляма. Вона стискається і вчені з'ясували чому.

Джерело матеріала
loader
loader