Ця виплата можлива за умови, що пенсіонери не отримували інших пенсій, працювали в державних або комунальних установах і мають необхідний страховий стаж.
Співробітники медичних установ в Україні можуть отримати одноразову виплату в розмірі десяти місячних пенсій при виході на пенсію. Для отримання цієї виплати необхідно, щоб людина не отримувала інших пенсій, працювала в державних або комунальних установах і мала необхідний страховий стаж. Про це повідомляє Пенсійний фонд України (ПФУ).
Згідно з наявною інформацією, співробітники закладів охорони здоров'я можуть розраховувати на отримання грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій у разі виконання таких умов:
- неотримання іншої пенсії до виходу на пенсію за віком: це означає, що працівники не повинні отримувати будь-яку іншу пенсію, наприклад, за вислугу років;
- постійна робота в установах державної або комунальної форми власності на день досягнення пенсійного віку: під це підпадають працівники, які працювали на посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років;
- наявність страхового стажу: для чоловіків це 35 років, для жінок — 30 років страхового стажу на відповідних посадах.
Для призначення пенсії за віком та отримання грошової допомоги необхідно надати документи, що підтверджують виконання всіх вищевказаних умов. Серед таких документів:
- посвідчення особи;
- трудова книжка;
- документи, що підтверджують страховий стаж.
Пенсійний фонд України зазначає, що для отримання грошової допомоги потрібне виконання всіх умов одночасно. Це включає періоди роботи в установах державної та комунальної форми власності, зазначені в постанові Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року № 909. У цій постанові перелічено установи освіти, охорони здоров'я та соціального захисту, а також посади, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років.
Нагадаємо, розмір виплат для внутрішньо переміщених осіб становить 2 тисячі гривень на місяць на дорослого і 3 тисячі гривень на дитину або людину з інвалідністю.
Також Фокус писав про те, що якщо людина не відповідає критеріям, за яких надається допомога, її можуть скасувати, а вже виплачені гроші вимагати повернути державі.