Одне з найзакритіших у світі племен збунтувалось, щоб захистити свою землю
Одне з найзакритіших у світі племен збунтувалось, щоб захистити свою землю

Одне з найзакритіших у світі племен збунтувалось, щоб захистити свою землю

Правозахисники кажуть, що існує ризик насильства з обох сторін, тому дуже важливо, щоб територіальні права аборигенів були визнані законом.

Члени одного з найбільш ізольованих корінних племен світу Машко Піро збунтувалися, щоб прогнати лісозаготівельників, які зазіхають на їхні землі. Рідкісні кадри бунту аборигенів опублікувало видання Metro.

Представники племені Машко Піро (всього близько 750 осіб) живуть на території, розташованій між двома природними заповідниками в Мадре-де-Діос (Перу), і зазвичай не залишають тропічних лісів й не спілкуються з чужинцями.

Однак нещодавно аборигени наважилися на протест, збунтувавшись проти вирубки лісів: їх вдалося сфотографувати на березі річки у регіоні Мадре-де-Діос, що на південному сході Перу поблизу кордону з Бразилією.

Члени одного з найбільш ізольованих корінних племен світу Машко Піро збунтувалися
Фото: Survival International

"Ці неймовірні знімки засвідчують, що велика кількість представників Машко Піро живе на самоті за декілька кілометрів від місця, де лісоруби збираються розпочати свою роботу", — каже Керолайн Пірс, директорка некомерційної організації Survival International, що захищає права корінних народів.

У кінці червня перуанський уряд повідомив, що місцеві жителі бачили дикунів на річці Лас-П'єдрас, за 90 миль від міста Пуерто-Мальдонадо, столиці штату Мадре-де-Діос.

"У цю пору року вони з'являються на пляжах, щоб забрати яйця тракаха (амазонської черепахи). Ми знаходимо їхні сліди на піску — залишають після себе багато черепахових панцирів. Цей народ не знає спокою — завжди в бігах", — розповідає Роза Паділья з Місіонерської ради, яка опікується питанням захисту корінних народів.

Перуанський уряд повідомив, що місцеві жителі бачили дикунів на річці Лас-П'єдрас
Фото: Survival International
Перуанський уряд повідомив, що місцеві жителі бачили дикунів на річці Лас-П'єдрас
Фото: Survival International

Повідомляється, що кілька лісозаготівельних компаній отримали дозволи на видобуток деревини на території, де живуть Машко Піро. Одна з них, Canales Tahuamanu, вже побудувала понад 120 миль доріг для видобутку деревини.

"Лісозаготівельники можуть поширити нові хвороби, які знищать це плем’я. Крім того, існує ризик насильства з обох сторін, тому дуже важливо, щоб територіальні права аборигенів були визнані законом", — зазначив Альфредо Варгас Піо, голова правозахисної організації Fenamad.

Нагадаємо, раніше Фокус писав, що народ марубо, який живе в лісах Амазонки вздовж бразильської річки Ітуї, отримав доступ до супутникового інтернету Starlink Ілона Маска. Однак реакція аборигенів на ці інновації виявилася зовсім не такою, як можна було очікувати.

А от представники ізольованого острівного племені на Філіппінах можуть плавати під водою по 5 годин на день, але їхній унікальний спосіб життя наразі під загрозою.

Теги за темою
фото
Джерело матеріала
loader