![Забезпечить енергією 30 000 будинків: представлено потужний "двоголовий" вітрогенератор](https://thumbor.my.ua/wavt_pu7YvDB1RSrGXu8_6u-k_U=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fcb1bd373d47121d07f156735fd67585d.png)
Забезпечить енергією 30 000 будинків: представлено потужний "двоголовий" вітрогенератор
Плавуча установка Ocean X може працювати навіть під час урагану, використовуючи сильний вітер для генерації електроенергії.
Китайський виробник вітряних турбін MingYang Smart Energy офіційно запустив у портовому місті Гуанчжоу найбільшу у світі двотурбінну вітряну платформу V-подібної форми Ocean X загальною потужністю 16,6 МВт. Про це пише портал Interesting Engineering.
Система складається з V-подібного каркаса з двома роторами, що обертаються в протилежних напрямках, кожен з яких приводиться в рух вітряними турбінами з діаметром лопатей 182 метрів. Конструкція укріплена високоміцними тросовими стійками та встановлена на Y-подібній плавучій платформі, що забезпечує максимальну стійкість.
Важливо Найкращі вітряні турбіни 2024 року: топ-3 моделі на світовому ринку (фото, відео)У компанії зазначають, що платформа виготовлена з надміцного бетону, важить близько 16 500 тонн і спроєктована так, щоб оптимально використовувати ресурси морського вітру. Одноточкова система швартування робить її стійкою до тайфунів.
OceanX розрахована на те, щоб витримувати урагани категорії 5 з вітром до 260 км/год і висотою хвиль до 30 метрів. Примітно, що навіть у таких екстремальних умовах установка може генерувати електроенергію. Очікується, що вітрогенератор вироблятиме 54 000 МВт-год на рік, що достатньо для забезпечення електроенергією близько 30 000 будинків.
Нагадаємо, американський дизайнер і підприємець Джо Дусе створив стіну з вітряних турбін, яка може генерувати понад 10 000 кіловат-годин "зеленої" енергії на рік, чого достатньо для електропостачання будинку.
Також повідомлялося, що український шестикласник Артем Ясинський переміг у всеукраїнському конкурсі "Енергоефективність та екологія для школярів", представивши модель вертикального вітряка, яка розв'язує ключові проблеми традиційних вітрогенераторів.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)