Підсумки саміту НАТО для України: абстрактний "незворотний шлях" та реальні рішення
Підсумки саміту НАТО для України: абстрактний "незворотний шлях" та реальні рішення

Підсумки саміту НАТО для України: абстрактний "незворотний шлях" та реальні рішення

Проте, лідери продовжують просити у альяса більше винищувачів, більше ППО, швидше навчання пілотів і скасування правил завдання ударів по території Росії.

Імовірне повернення Дональда Трампа до Білого дому додало атмосферу невизначеності у все, що відбувається, змусивши навіть досвідчених іноземних фахівців гадати, що зробить колишній президент, якщо переможе у листопаді.

« Наразі для України найголовніше — щоб ми відправили їй боєприпаси, а також зняли обмеження», запроваджені США та іншими союзниками на використання подарованої зброї, такої як ракети великої дальності, на території Росії, заявила в інтерв'ю міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен.

Що стосується конкретного формулювання можливого вступу України до НАТО , «усі знають, що це в будь-якому випадку не відбудеться відразу, тому я не думаю, що нам слід витрачати надто багато часу на роздуми про формулювання у зв'язку з цим, а зосередитися на фактичному постачанні матеріалів», - сказав Валтонен.

Дипломати на саміті висловили задоволення формулюваннями, які дозволяють НАТО тримати Україну трохи ближче, проте особливого бажання розпочати шлях до повноправного членства найближчим часом не спостерігалося навіть з боку держав на східному фронті альянсу, де антиросійська та проукраїнська риторика розгорається найсильніше.

На саміті було створено нове командування НАТО в Німеччині, яке координуватиме потоки зброї в Україну та забезпечуватиме швидшу доставку обіцяної зброї, додаючи вкрай необхідну функцію координації до часто ситуативного характеру обіцянок країнами.

Альянс також розмістить посла у Києві, тим самим ще тісніше підтягнувши країну до парасольки НАТО, навіть без формального членства.

Джерело: politico .

Читайте також:

Стан Байдена стрімко погіршується: оточення президента розповіло, що з ним відбувається.

Ризик нової війни: де назріває ескалація, невтішний прогноз експерта.

Підсумок дебатів – «катастрофа» для Байдена: демократи шукають заміну.

Теги за темою
НАТО
Джерело матеріала
loader