Земля та інші планети отримали першу воду з несподіваного джерела
Земля та інші планети отримали першу воду з несподіваного джерела

Земля та інші планети отримали першу воду з несподіваного джерела

Автори дослідження припускають, що деякі об'єкти в ранній Сонячній системі сприяли тому, що Земля стала придатним для життя водним світом.

Вчені вивчили різні класи метеоритів і отримали нове уявлення про народження багатих водою космічних тіл у первинній Сонячній системі. Ці маленькі астрономічні об'єкти, або планетезимали, відігравали важливу роль у формуванні Землі, на якій було від початку мало води. Вчені вважають, що планетезималі до того ж насправді є джерелом великої кількості води на Землі. Результати дослідження опубліковані в журналі Scientific Reports, пише Earth.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Результати дослідження показують, що багаті на воду планетезималі виникли за нижчих температур у зовнішній Сонячній системі, де лід існував у вигляді води у твердому стані. За допомогою вивчення ізотопного складу метеоритів і моделювання вчені змогли зрозуміти еволюцію і склад цих тіл.

Учені вважають, що деякі планетезимали сформувалися надзвичайно швидко, менш ніж за два мільйони років. Ці тіла зазнали такого сильного нагрівання Сонця, що повністю розплавилися і втратили всю свою воду. Але були планетезималі, які сформувалася пізніше, за нижчих температур, у зовнішніх межах Сонячної системи. Місцеві умови дозволили зберегти їм воду.

Автори дослідження виявили, що здатність планетезималів формуватися безперервно, навіть на пізніших стадіях існування Сонячної системи, була зумовлена кількома факторами. Вони мали вирішальне значення для того, щоб дозволити будівельним блокам планет зберігатися протягом тривалих періодів часу.

Вчені з'ясували, що часті зіткнення між пиловими агломератами, тобто сировиною для планетезималів, перешкоджали швидкому зростанню малих планет. Ці агломерати, що складаються з крихітних частинок, стикалися і злипалися, але середовище ранньої Сонячної системи змушувало ці утворення часто розпадатися.

Учені вважають, що планетезимали до того ж насправді є джерелом великої кількості води на Землі
Фото: Earth.com

Цей постійний цикл зіткнень і розпадів сповільнив процес формування, дозволивши планетезималям продовжувати формуватися протягом набагато триваліших періодів часу. Завдяки цим маленьким, багатим на воду тілам або їхнім фрагментам у вигляді астероїдів чи метеоритів Земля змогла уникнути перетворення на суху і непридатну для життя планету в процесі свого зростання, кажуть учені.

Автори припускають, що планетезималі, які містять воду, зіграли важливу роль у перетворенні нашої планети на населений світ, адже принесли з собою багато води на ранній стадії формування Землі.

Вчені вважають, що народження планетезималей в інших планетних системах відбувалося так само, як і в Сонячній системі, а значить схожі на Землю планети можуть існувати і в інших частинах космосу. Якщо ці планети також отримували воду від дрібніших тіл під час своєї еволюції, вони потенційно могли б стати населеними світами.

Як уже писав Фокус, нове відкриття змінює уявлення про Марс. Вчені вважають, що там була вода, але умови на планеті були іншими. Вчені вважають, що Червона планета не була спекотним місцем мільярди років тому, як передбачається.

Також Фокус писав про те, що згідно з іншим дослідженням, найяскравіша комета цього року може і не стати такою, адже розвалитися на частини ще до наближення до Землі.

Теги за темою
Космос Земля вода
Джерело матеріала
loader
loader