Дослідники помітили дещо незвичайне в безплідному ландшафті пустелі Атакама в Чилі.
Щось цікаве відбувається в безплідному ландшафті пустелі Атакама в Чилі, яка вважається найбільш посушливим місцем на всій планеті. Попередні дослідження вже показали, що в цьому неймовірно недружньому середовищі річна кількість опадів може вимірюватися лише кількома сантиметрами, пише Futurism.
Вчені помітили, що в деяких частинах Атаками з'явилися ділянки ніжних білих і фіолетових квітів. Рослини пробилися після того, як рідкісні дощі й потепління змусили спляче насіння і цибулини прокинутися до життя в настільки посушливому місці. Зазначимо, що пустеля Атакама настільки позбавлена вологи, що вчені NASA часом використовують її як заміну інших планет.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Відомо, що в південній півкулі, де розташована пустеля, зараз середина зими. Кожні пару років вчені спостерігають, що в пустелі з'являються квіти, які складаються з різних місцевих видів, зокрема дзвіночка нолана. Однак дослідники зазначають, як правило, це відбувається значно пізніше в період короткої весни, але цього разу поля квітів зацвіли значно раніше.
Вчені вважають, настільки рання поява квітів пов'язана з кліматичним режимом, відомим як Ель-Ніньйо, що панував у Тихому океані та приніс до району ранні дощі, змусивши деяке зі стійкого до посухи насіння вирости й зацвісти раніше, ніж очікували дослідники.
За словами чилійського біолога Сезара Пісарро, на жаль, у пустелі Атакама сьогодні надзвичайно мало квітучих ділянок, проте вони з колегами вважають цю подію офіційною весняною появою цвітіння пустелі. Раніше настільки раннє цвітіння спостерігалося тут у 2015 році.
Учені визнають, що ситуація може істотно змінитися, якщо на пустелю обрушиться більше дощів. Згідно з прогнозами дослідників, цього року на регіон дійсно чекає більше опадів, що може призвести до рясного цвітіння.
У той час як Ель-Ніньйо змусив пустелю розквітнути, підвищивши температуру і дощові дощі, та ж сама кліматична модель зробила деякі частини планети неймовірно спекотними, від Каліфорнії до Європи. Хоча Ель-Ніньйо, що виникло близько року тому, офіційно закінчилося минулого місяця, воно не зупинило нестримну спеку, спричинену зміною клімату.
Раніше Фокус писав про те, що на світ обрушився 13 поспіль найспекотніший місяць в історії.