На саміті НАТО підписали історичний Український договір: основні положення документа
На саміті НАТО підписали історичний Український договір: основні положення документа

На саміті НАТО підписали історичний Український договір: основні положення документа

Європейський Союз і ще 21 держава підписали Український договір, який координуватиме та прискорюватиме їхню допомогу Україні в сфері оборони. Документ було підписано 11 липня на полях саміту НАТО у Вашингтоні.

Про це повідомили на сайті Європейської комісії, опублікувавши текст договору. У ньому сказано, що підписанти договору підтверджують, що безпека України є невід'ємною частиною безпеки Євроатлантичного регіону та за його межами, і що вони будуть підтримувати Україну доти, доки вона не переможе агресію Росії.

Договір підписали лідери Сполучених Штатів Америки, Бельгії, Канади, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Ісландії, Італії, Японії, Латвії, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Іспанії, Швеції та Сполученого Королівства разом з президентом Європейської Ради, президентом Європейської комісії та президентом України.

Договір передбачає реалізацію цілей, що прописані у двосторонніх угодах окремих країн з Україною. Підписанти зобов'язуються:

– підтримувати потреби України у сфері оборони та безпеки, зокрема шляхом постійного надання допомоги в галузі безпеки та навчання, сучасної військової техніки, а також оборонно-промислової та необхідної економічної підтримки, працюючи на двосторонній основі та через існуючі багатосторонні механізми, включаючи Контактну групу з оборони України.

– Прискорити зусилля щодо створення українських сил, які збережуть надійний потенціал оборони та стримування до 2027 року, з перспективою продовження у 2030-х роках. Для цього кожні шість місяців Контактна група з питань оборони України скликатиметься на рівні міністрів для перегляду й затвердження дорожньої карти розвитку.

– У випадку нового нападу Росії на Україну після закінчення нинішньої війни, країни-підписанти зобов'язані швидко зібратися на найвищому рівні для визначення подальших кроків підтримки України.

"Ми маємо намір виконувати ці зобов'язання з непохитною рішучістю, використовуючи багатосторонню архітектуру безпеки, яка підтримує Україну. Підписанти Договору планують просувати ці зобов'язання, тоді як Україна йде шляхом до майбутнього членства в ЄС та НАТО", – йдеться у документі.

Президент Володимир Зеленський назвав підписання договору успіхом для України, заявивши: "Цей документ є успіхом для України, оскільки він розвиває нашу архітектуру безпеки. Ми обов'язково виконаємо кожен пункт — енергії для цього в нас задосить".

За словами президента США Джо Байдена, договір Ukraine Compact об'єднує держави-союзники в "єдиній всеохопній архітектурі безпеки". Це допоможе захисту України, зокрема, в довгостроковій перспективі.

Що стосується короткострокової перспективи, розповів американський лідер, то "ми надамо Україні боєприпаси, зброю, навчання, щоб протистояти російській агресії".

"У середньостроковій перспективі - ми допоможемо розбудувати армію, щоб захистити Україну та стримати нову агресію. Щоб, якщо Путін (російський диктатор Володимир Путін - Ред.) надумав знову це зробити, то всі країни її підтримали", – пояснив Байден.

Як повідомляв OBOZ.UA, країни НАТО погодили підсумкову декларацію Вашингтонського саміту альянсу. В ній сказано, що союзники по блоку візьмуть на себе зобов’язання підтримувати Україну "на її незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включаючи членство в НАТО".

Лише перевірена інформація у нас в Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader