Від отруєної невідомими води, повідомила волонтерка, двох поліцейських "відкачували". У самій поліції спростовують, що правоохоронці зверталися до медичних працівників, а у Держпродспоживслужбі не виключають, що хімічні опіки люди могли отримати через контакт з ракетним паливом.
На місце російського ракетного удару по дитячій лікарні "Охматдит" в Києві невідомі привезли начебто отруйну рідину під виглядом питної води. Про це повідомила волонтерка Катерина Терехова.
Вона зазначила, що вода призначалася людям, які допомагали розбирати завали медичного закладу.
Волонтерка розповіла, що вона при контакті з водою, а також ще одна жінка отримали, за її словами, "хімічне отруєння".
"Ви зараз можете бачити моє обличчя, воно червоне, у нас у всіх хімічне отруєння", — розповіла Катерина Терехова.
Окрім того, зазначила волонтерка, один з поліцейських вмився цієї водою, а інший трохи її надпив. У результаті, розповіла волонтерка, їх "відкачувала швидка".
"Напій", як зазначається, візуально був схожий на марку, яка продається в одному з відомих супермаркетів, але при порівнянні виявилося, що на "оригіналі" та "отруті" відрізнялися етикетки.
Тим часом у поліції Києва повідомили, що перевіряють інформацію, яку слідчі отримали із соцмереж, щодо можливого отруєння питної води.
Водночас, як йдеться у повідомленні, звернень від громадян та поліцейських до медичних працівників щодо можливого отруєння водою не надходило.
Ймовірна версія — ракетне паливо
Утім, фахівці сумніваються, що причиною почервоніння обличчя та шкіри у людей могли виникнути через отруєну воду.
"Версія про отруєну воду перевіряється. Але хімічні опіки люди могли отримати через контакт з залишками ракетного палива, яке могло десь залишитися на території та потрапити на пляшку, а потім і на шкіру до людей. Зараз з’ясовуємо всі обставини", — розповіли "ТСН" у головному управлінні Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
У Держпродспоживслужбі запевняють, що вчора їх фахівцями спільно з Товариством червоного хреста на території лікарні було організовано контроль безпечності харчових продуктів, які надходили до "Охматдиту", зокрема, і від киян та гостей столиці.
"Така необхідність контролю була викликана високими температурами повітря. Вся вода на місці ракетного удару приймалася лише з виробничою позначкою. Ми не отримували інформації про отруєння людей з лікарняних закладів", — повідомив начальник головного управління Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан.
Нагадаємо, українські військові підписують снаряди "За Охматдит" і обіцяють помститися окупантам, ліквідувавши якомога більше солдатів і офіцерів ЗС РФ.