/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fd502fdb65f94cfd8e7db9ba48ae4315c.jpg)
У Le Monde пояснили, чому Росія посилила атаки на авіабази України
Росія посилює атаки на авіабази України, щоб заблокувати передачу F-16.
Як передає "Хвиля", про це пише Le Monde.
Так, протягом кількох днів по українських авіабазах завдали кілька значних ударів. Спочатку по Миргороду (Полтавська область), а потім Довгинцевим, що в Дніпропетровській області, за 80 км від лінії фронту. При цьому російські джерела стверджують, що внаслідок таких атак було знищено щонайменше 6 винищувачів, проте українці заперечують такі втрати.
За словами аналітиків, це пов'язано з офіційним отриманням перших винищувачів F-16, які Захід вже багато місяців обіцяє передати Україні. Ці літаки могли обмежити російські атаки.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F6f626481cd9d311fbfe21d5143b9925c.jpg)
Зокрема, західне військове джерело висловило думку, що недавні удари показують бажання Росії "пограти м'язами, щоб змусити українців та їхніх шанувальників подумати двічі у вирішальний момент".
Видання зазначає, що тиск з боку Росії почався під час того, коли кілька країн протягом останніх тижнів підтвердили прибуття перших F-16 до Румунії, там відкрився навчальний центр для українських пілотів для підготовки цих винищувачів.
Крім того, Росія посилює атаки, використовуючи "плануючі бомби". Їх важко виявити, і вони запускаються літаками за межами досяжності української протиповітряної оборони.
"Протистояти їм майже неможливо, хіба що відбити літаки, що їх запускають", - зазначив науковий співробітник Інституту стратегічних і оборонних досліджень у Ліоні Йоганн Мішель.
Тим часом, науковий співробітник Фонду стратегічних досліджень (FRS) Вінсент Турре вважає, що винищувачі F-16 могли б обмежити ці атаки, проте "літаки, які будуть передані українцям, не найсучасніші". До того ж, ефективність винищувачів залежатиме від встановлених на них систем озброєння.
"Це залежатиме від типу ракет, що поставляються. F-16 може бути оснащений десятками різних моделей", - пояснила директор зі стратегічних досліджень Eurocrise Ізабель Дюфур.
У свою чергу, Йоганн Мішель підкреслив, що поки Київ не досягне кращої протиповітряної оборони, то не зможе розширити свою оборонну промисловість. Він також нагадав про майбутній саміт НАТО, який відбудеться у Вашингтоні з 9 до 11 липня.
"На саміті НАТО українці очікують на рішучі заяви, що сприятимуть посиленню коаліції F-16. Без захисту повітря нічого не вийде", - додав експерт.
Нагадаємо, командувач ВМС оцінив, чи можна звільнити Крим без знищення Керченського мосту.

