Обробляючи землю, на Волині знайшли давньоруський бронзовий перстень
Обробляючи землю, на Волині знайшли давньоруський бронзовий перстень

Обробляючи землю, на Волині знайшли давньоруський бронзовий перстень

Під час обробки землі між селами Туровичі та Миляновичі на Волині місцеві мешканці знайшли бронзовий перстень. Знахідку вони передали до Ковельського історичного музею. Про це повідомила головна зберігачка фондів Ковельського історичного музею Мирослава Мороз.

За її словами, у колекції Ковельського історичного музею  зберігається кілька десятків перснів давньоруського, раннього та пізньосередньовічного періодів. Цей бронзовий перстень - серед останніх надходжень. Знахідку у музей передала місцева мешканка Вероніка Коробова.

- Давньоруський перстень суцільнолитий  щитковосерединний за формою, прикрашений стилізованим рослинним та геометричним орнаментом. Щиток круглої форми,  діаметром 12 мм, прикрашений орнаментом у вигляді чотирипелюсткової квітки, вписаної у коло. Така квітка символізувала хрест, що був на Русі з давніх часів важливим символом. Перстень з таким зображенням міг слугувати не лише прикрасою, але і виконувати роль амулета - оберегу, який захищав від хвороб, від усілякого зла та лиха, - говорить Мирослава Мороз.

Музейниця зазначає, що від щитка по обидва боки кільця перстень має розширення у формі пелюсток, які плавно переходять в основу кільця. На кожній пелюстці викарбувані по чотири насічки. Саме такі щитковосерединні персні із зображенням чотирипелюсткової квітки та іншою орнаментацією були найбільш модними на Волині у давньоруський період. Здебільшого це була жіноча прикраса, хоча носили їх і чоловіки, і діти.

  • 4 травня Офіс генпрокурора повідомив, що зусиллями прокурорів Луцької окружної прокуратури віднайдено історичну пам’ятку - вирізьблену кам’яну плиту XII-XIII ст. із зображенням двох ангелів. Унікальну знахідку передадуть до Національного музею історії України для дослідження щодо її наукової, історичної, культурної та художньої цінності.
  • 20  квітня на виставці у Львові експонуєтьсяраритетний мотоцикл NSU 201 ZDL 1934 року. Особливістю моделі є те, що мотоцикл понад 80 років лежав у землі. 
Джерело матеріала
loader
loader