Тейлор є уособленням успіху і працьовитості, але її особисте життя надто бурхливе, щоб бути прикладом для наслідування, вважає критик співачки.
Американська суперзірка Тейлор Свіфт, яка у свої 34 роки є незаміжньою, бездітною та міняє чоловіків, як рукавички, не може бути достойним прикладом для дівчаток і дівчат, вважає американський колумніст Джон МакГліон, відомий своїми консервативними поглядами на місце жінки в сім'ї та суспільстві. Бачення феномена співачки та її вплив на молоде покоління він виклав у колонці для Newsweek.
Спочатку автор визнає підприємницьку хватку зірки, зазначивши, що вона настільки впливова, що навіть запровадила нову галузь економіки під назвою "Свіфтономіка".
"Її нинішній тур, Eras Tour, виявився справжньою золотою жилою для міст, що приймають по всьому світу, приносячи сотні мільйонів доходів і створюючи тисячі тимчасових робочих місць... Її рекламні угоди з великими брендами також приносять непомірні суми грошей. Коли Swift рекламує продукт, він не просто продається — він процвітає... Тейлор Свіфт має величезну владу", — пише МакГліон.
А ось її вплив на молоді уми колумніст розглядає скептично.
"У 34 роки Свіфт залишається незаміжньою і бездітною, і цей факт, як дехто може стверджувати, не має стосунку до її статусу зразка для наслідування. Дуже важливо подумати, який приклад це подає молодим дівчатам. Зразком для наслідування за визначенням є людина, гідна наслідування. Хоча музичний талант і ділова хватка Свіфт, безумовно, заслуговують на захоплення і навіть похвалу, ми маємо поставити собі питання, чи хочемо ми, щоб наші сестри й дочки наслідували її особистий життєвий вибір", — міркує він.
За його словами, особисте життя співачки вже багато років є джерелом новин для таблоїдів. Не секрет, що серед її залицяльників були Гаррі Стайлс, Джо Джонас, Джейк Джилленхол, а зараз це гравець в американський футбол Тревіс Келсі.
"Ці двері стосунків, що обертаються, можуть відображати звичайний досвід побачень багатьох молодих жінок у сучасному світі, але вони також піднімають питання щодо стабільності, відданості справі та навіть самої любові. Чи повинні ми заохочувати молодих дівчат сприймати "стандарт Swift" як норму, до чого слід прагнути? Чи нам слід просувати щось більш, скажімо так, корисне? Чи хочуть люблячі батьки, які читають це, щоб їхня дочка зустрічалася з 12 різними чоловіками всього за кілька років? Це не напад на Свіфт, це справжнісіньке запитання, яке варто поставити", — ідеться в колонці.
Він також нагадав, що Тейлор критикує патріархат, але своїм особистим життям тут же суперечить йому.
"Співачка часто зустрічається із сильними, впливовими чоловіками — знаменитостями, які уособлюють значну соціальну та економічну владу. Це може здатися лицемірством. Лицемірство фундаментально підриває здатність бути гарним прикладом для наслідування, оскільки воно передбачає протиріччя між діями людини і принципами або цінностями, які вона публічно захищає. Свіфт або не усвідомлює цього, або йому все одно. Жоден із двох не має гарного вигляду", — підкреслив МакГліон.
Працьовитість Тейлор, які привели її на вершину слави і зробили найпопулярнішою співачкою Америки. Однак її бурхливе особисте життя, на думку колумніста, змінює уявлення молодих дівчат про стосунки та успіх. Вона пропагує легкі романи і не менш легкі розставання, створюючи відчуття, що все це просто і без болю, хоча насправді це "брудно і болісно". Її шанувальниці будують для себе картину стосунків за її прикладом, думаючи тільки про себе.
"Захоплення не повинно слідувати сліпо. Її життя, ретельно кероване піар-машиною, являє собою відфільтрований фасад, а не справжню реальність. Що справді потрібно молодим дівчатам, можливо, навіть не усвідомлюючи цього повністю, то це зразки для наслідування, які забезпечують одночасно справжність і реальну глибину, а не штучні оповідання і поверхневий гламур", — підсумував МакГліон.
Раніше Фокус писав, що бойфренд Тейлор Свіфт раптово з'явився на сцені під час її виступу.