Смартфон не буде швидко розряджатися: 10 налаштувань, які потрібно змінити на Android
Смартфон не буде швидко розряджатися: 10 налаштувань, які потрібно змінити на Android

Смартфон не буде швидко розряджатися: 10 налаштувань, які потрібно змінити на Android

Перехід на темну тему, відмова від функції "Окей, Google", регулювання частоти і яскравості екрана — це лише найочевидніші способи продовжити термін служби акумулятора пристрою.

Існує незліченна безліч способів збільшити час автономної роботи смартфонів Android. Видання ZDNET обрало 10 найефективніших із них.

Варто пам'ятати, що всі згадані нижче налаштування доступні на будь-якому телефоні Android, але їхні назви можуть відрізнятися, залежно від виробника.

1. вимкнення дисплея

Однією з найбільших витрат батареї будь-якого смартфона є постійно ввімкнений дисплей. За таких налаштувань витрата енергії становить від 2% на годину і більше. Вимкнути екран можна в такий спосіб: "Налаштування" — "Екран блокування" (в основному списку налаштувань або в розділі "Дисплей") — "Завжди показувати інформацію" або "Завжди на дисплеї" — пересунути повзунок, щоб вимкнути цю опцію, і переконатися, що екран повністю гасне, коли його блокують.

2 Активація адаптивного режиму батареї

В Android вбудована зручна функція під назвою Adaptive Battery, яка доступна на більшості пристроїв. Adaptive Battery може автоматично керувати продуктивністю телефону у фоновому режимі, використовуючи спеціальні процеси для продовження терміну служби батареї. Наприклад, якщо не потрібна максимальна продуктивність, це налаштування знизить швидкість і заощадить трохи енергії.

Як активувати: "Налаштування" — "Акумулятор" — "Адаптивні налаштування" — увімкнути повзунок біля "Адаптивна батарея".

3. Перехід на темний режим

За останні кілька років багато Android-смартфонів середнього і бюджетного класу пішли по стопах своїх флагманських побратимів у використанні OLED-дисплеїв. Нова технологія дає змогу окремим пікселям тьмяніти або повністю вимикатися, коли тачскріном не користуються, що економить заряд батареї. При перемиканні на темну тему, пікселі будуть тьмяними завжди.

Щоб активувати темний режим, потрібно перейти в "Налаштування" — "Дисплей" — у списку знайти перемикач між світлою і темною темою, а також активувати опцію автоматичного ввімкнення темного режиму в певний час доби. Щоб продовжити термін служби батареї, варто темний режим тримати постійно активованим.

Смартфон працюватиме довше, якщо його правильно налаштувати
Фото: unsplash.com

4. Регулювання яскравості дисплея і сплячого режиму

Зменшення яскравості дисплея може допомогти заощадити заряд батареї. Також важливо скоротити час, необхідний телефону для переходу в сплячий режим. Користувачі часто встановлюють сплячий режим на хвилину або більше, що може розрядити акумулятор, коли смартфоном не користуються, а кладуть його на стіл, не блокуючи.

Необхідно провести пальцем вниз від верхньої частини дисплея, щоб відкрити меню швидких налаштувань. Потім натиснути на іконку із зображенням сонця і перетягнути повзунок вліво, щоб зменшити яскравість. Щоб скоротити час переходу телефону в сплячий режим, потрібно зайти в "Налаштування" — "Дисплей" — змінити "Тайм-аут екрану" на значення менше хвилини.

5. Видалення невикористовуваних облікових записів

Старі облікові записи постійно оновлюються і розряджають акумулятор у фоновому режимі. Щоб видалити їх, потрібно зробити таке: "Налаштування" — "Облікові записи" (на телефонах Samsung цей розділ називається "Облікові записи та резервне копіювання", а на телефонах Pixel — "Паролі та облікові записи"). З'явиться список усіх облікових записів, синхронізованих із телефоном. Потрібно натиснути на запис і прокрутити вниз до кнопки "Видалити обліковий запис". Після цього обліковий запис зникне.

6. Вимкнення звуків клавіатури та вібрації

Якщо ввімкнено звуки клавіатури та вібрацію під час роботи з клавіатурою, це садить батарею. Щоб вимкнути ці функції, слід відкрити застосунок "Налаштування" і знайти "Мова і введення". У цьому розділі знаходяться налаштування клавіатури. Потрібно знайти розділ, у якому можна вибрати клавіатуру за замовчуванням, потім торкнутися значка шестерні поруч із ним, щоб керувати налаштуваннями. Користувачі Gboard повинні зробити наступне: "Налаштування" — "Натискання клавіш" — вимкнути "Звук під час натискання клавіш" і "Тактильний зворотний зв'язок під час натискання клавіш".

Важливо Гальмує і розряджає смартфони: інструкція, як назавжди позбутися реклами на Android

7. Скорочення кількості повідомлень

Сповіщення досить багато витрачають заряд акумулятора смартфона, особливо якщо приходять у великій кількості. Річ у тім, що додатки, які надсилають повідомлення, постійно оновлюються у фоновому режимі, а це витрачає багато ресурсів. У більшості застосунків є способи обмеження кількості одержуваних сповіщень, але найпростіший — відключити їх через застосунок "Налаштування". Зайшовши в застосунок, потрібно знайти "Сповіщення" — "Сповіщення застосунків", щоб переглянути список усіх застосунків, встановлених на телефоні. Поруч із кожним із них є перемикачі, що дають можливість вимкнути сповіщення для конкретних додатків.

8. Вимкнення функції "Окей, Google"

Часте використання "Окей, Google" розряджає батарею, оскільки мікрофон постійно активний і чекає на фразу, що активує Google Assistant. Для запуску асистента теж потрібна неабияка кількість енергії. Вимкнення цієї функції не складе труднощів для тих, хто не використовує голосового помічника щодня.

Треба відкрити додаток Google і торкнутися зображення користувацького профілю в правому верхньому кутку. Потім відкрити "Налаштування" — "Google Асистент" — "Привіт, Google і Voice Match" — відключити "Привіт, Google". Тепер смартфон запускатиме асистента тільки в тому разі, якщо користувач утримуватиме кнопку живлення.

9. Скорочення частоти оновлення екрана

Висока частота оновлення також означає збільшення витрати заряду батареї — іноді краще відключити цю функцію, відкривши застосунок "Налаштування" і перейшовши в розділ "Дисплей". Тут користувач знайде налаштування частоти оновлення. У смартфонах Google ця функція називається "Плавний дисплей", у Samsung — "Плавність руху". Потрібно виставити стандартне значення — 60 Гц. У результаті робота екрана здаватиметься дещо переривчастою, але до цього можна швидко звикнути.

10. Вимкнення функції бездротового зв'язку

Якщо користувачеві не потрібні Wi-Fi, Bluetooth або GPS, варто відключити ці функції, щоб продовжити термін служби батареї. Для цієї мети потрібно перейти до швидких налаштувань, де ви розташовані значки Wi-Fi, Bluetooth, GPS, і торкнутися їх один раз, щоб вимкнути. Якщо їх торкнутися ще раз, вони знову ввімкнуться.

Раніше ми писали про те, як правильно очистити кеш на Android-смартфоні, щоб він працював швидше. Згодом будь-який смартфон накопичує значний обсяг даних, що ускладнює їхню обробку. З'явилися інструкції, як вирішити цю проблему з гаджетами Google Pixel, Samsung Galaxy, OnePlus, Xiaomi.

Джерело матеріала
loader