Новий командувач ОСУВ "Хортиця" Андрій Гнатов повинен розв'язати проблему, яка виникла внаслідок просування ЗС РФ під Покровськом, пояснив військовий оглядач Василь Пехньо. Крім того, поруч ще одна гаряча ділянка — бої у Торецькій агломерації.
Командування ЗС РФ хотіло б повторити наступ на Торецьк за прикладом боїв під Авдіївкою. Поки що ситуація не дає можливості ворогу реалізувати цей намір. Однак росіяни формують кліщі, щоб охопити ще один український плацдарм на Донеччині. Про те, на якій ділянці фронту на сході склалась найзагрозливіша ситуація, військовий оглядач Василь Пехньо розповів у ефірі "Київ 24".
Пехньо проаналізував ситуацію на двох відтинках фронту на сході, де останнім часом вдається просування ЗС РФ. Перша ділянка — це агломерація під Торецьком: у цьому напрямку втрати зафіксували, починаючи з 18 червня. Друга ділянка — Покровськ: місту загрожують російські війська, яких не спинили після втрати Авдіївки. На думку військового оглядача, найбільший виклик — саме Покровськ. Про це свідчить, зокрема, візит президента України Володимира Зеленського, який стався 26 червня. Новий командувач ОСУВ "Хортиця", генерал Андрій Гнатов повинен розв'язати проблему, яка загострилась саме на даному напрямку боїв.
"Просування в бік Покровська — це, напевно, зараз найактивніший сектор І недарма. Саме тут не вдається зупинити росіян, саме тут найбільше загроза. Саме з цією ділянкою фронту Гнатову доведеться щось зараз вирішувати у найбільш екстрених ситуаціях. Виступ найбільш гострий — Воздвиженське", — сказав Пехньо.
Оглядач окремо зупинився на обох гарячих ділянках фронту на сході.
Бої на сході 27 червня
Торецький напрямок — тут росіяни поки що не можуть повторити "успіхи" під Авдіївкою. Кілька місяців тому ворог обхопив у "кліщі" Авдіївку і ЗСУ змушені були відійти, нагадав спікер. Навколо Торецька також є своєрідні "кліщі". Один зубець кліщів — від Часового Яру, другий — від Новоолександрівки. Однак поки що ворогу не вдається досягнути тут особливого успіху. Втім ЗС РФ все ж просувається, але по центру — окупували Шуми та інші квартали Торецької агломерації.
"Біля Торецька поки що фланги не просідають і, відповідно, сценарію [Авдіївки — ред.] не відбувається. Потрібно розуміти, що такий вузол суцільної забудови, в ній вести бої дуже складно обом сторонам", — наголосив оглядач.
Зазначимо, на онлайн-карті бойових дій можна побачити, що відстань між зубцями кліщів біля Торецька — близько 40 км.
Покровський напрямок — ворог рвонув вперед після того, як йому вдалось окупувати Авдіївку, а потім — Очеретине. На сьогодні можна побачити "вістря", у якому просуваються ЗС РФ — це село Воздвиженка: останній населений пункт до траси, яка йде на Покровськ. Інше вістря, як показує карта DeepState — біля Карлівки та Калинового. Відстань до Покровська — 22-29 км.
Зазначимо, у звіті Генштабу ЗСУ станом на 27 червня вказується, що під Торецьком відбулось 16 атак ЗС РФ, під Покровськом — 15. Ці дві точки — найгарячіші на лінії фронту: на інших ділянка — по п'ять російських штурмів протягом минулої доби.
Зазначимо, раніше Фокус писав про активізацію ЗС РФ на Торецькому напрямку. Перші атаки відбулись 18-19 червня і вже 24 червня військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко зауважив, що росіянам вдалось прорватись на 2 км вглиб і на 3 км вшир. Тим часом у соцмережах з'явився допис начальника штабу Вадима Кротевича, який звинуватив тодішнього командувача ОСУВ "Хортиця" Юрія Содоля у втраті українських позицій. Командувача змістили, а замість нього Зеленський призначив генерала Андрія Гнатова, який досі керував боями на півдні.
Нагадуємо, 26 червня військовий оглядач Bild зауважив, що ЗСУ могли втратити позиції за 8 км від Сіверська. 27 червня аналітики DeepState повідомили, що диверсанти ЗС РФ намагались прорвати кордон на новій ділянці фронту під Харковом.