Відверте невміння та небажання захищати інтереси українських платників податків все більше панують у фіскальній повістці Уряду, зазначає експерт у податковій сфері В'ячеслав Черкашин. Через це країна — в економічній безвиході, але ж безвихідь — це завжди привід ламати стіни.
Відверте невміння та небажання захищати інтереси українських платників податків все більше панують у фіскальній повістці Уряду. Ба більше, КМУ остаточно перетворився з органу, що формує державну податкову політику, у звичайного підлеглого організацій — донорів України (Dogsbody for IMF).
Принцип "Гроші в обмін на реформи" став політичним наративом до безумовного виконання, проте який не передбачає критичної оцінки суті та наслідків цих реформ. Саме тому у меморандумах з МВФ кулуарно та без діалогу з бізнесом з’явилися надшкідливі вимоги про "політику мобілізації доходів" (відмова від будь-яких кроків з фіскальної підтримки) чи "усунення надто широких і щедрих спрощених режимів" (майже страта єдиного податку).
Таке зовнішнє керування поряд з системним безсиллям Уряду захистити нас від "поганих ідей" будує надскладне, нестабільне та недружнє податкове законодавство, що не здатне обслуговувати ослаблену війною економіку та продукувати будь-яке економічне відновлення. Глухий кут, тупик. Водночас "тупик — це чудовий привід, щоб ламати стіни". Стіни нерозуміння реальних потреб країни, що побудували байдужі чиновники.
Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.
Важливо Ліквідація спрощенки, зростання податків. Що планують реалізувати під виглядом євроінтеграції