Енергії буде більше: сонячна панель побила світовий рекорд завдяки диво-матеріалу
Енергії буде більше: сонячна панель побила світовий рекорд завдяки диво-матеріалу

Енергії буде більше: сонячна панель побила світовий рекорд завдяки диво-матеріалу

Китайська технологія значно підвищує ефективність перетворення сонячного світла на електрику і слугує величезним поштовхом для розвитку альтернативних джерел енергії.

Дослідники з компанії Longi, найбільшого у світі виробника сонячних панелей з Китаю, досягли ефективності перетворення енергії 34,6% з використанням тандемного перовскітно-кремнієвого сонячного елемента, побивши попередній рекорд на 0,7%. Про це пише The Independent.

Нова сонячна панель виявилася на 7% ефективнішою за стандартний кремнієвий сонячний елемент, який використовується в більшості комерційних сонячних панелей. Вчені назвали перовскіт "чудо-матеріалом" за його потенціал значно поліпшити все: від батарей до телекомунікацій і поновлюваних джерел енергії. А в парі з кремнієм перовськіт і зовсім видав приголомшливі результати.

Оскільки нинішні кремнієві сонячні панелі досягають своїх фізичних меж, дослідники активно розробляють тандемні елементи наступного покоління, які зможуть краще використовувати енергію Сонця. Перовскітно-кремнієві елементи мають теоретичну межу ефективності 43%, що набагато перевищує 29-відсоткову межу стандартних кремнієвих елементів.

Вчені з Longi за останні 3 роки побили світовий рекорд з ефективності сонячних батарей 16 разів. Про нові досягнення було оголошено на 17-й Міжнародній конференції з сонячної фотоелектричної та інтелектуальної енергетики (SNEC) у Шанхаї разом із новою угодою з саудівською енергетичною компанією ACWA Power.

У заяві Longi йдеться про те, що вона досягла нового рекорду завдяки оптимізації процесу осадження тонкої плівки шару переносу електронів, розробці та використанню високоефективних матеріалів для пасивації дефектів, а також розробці високоякісних структур міжфазної пасивації. Жодних додаткових подробиць надано не було.

Раніше ми писали про те, що вчені придумали новий спосіб добувати "зелену" енергію. Енергія, що генерується водоростями, здатна живити низьковольтні пристрої, такі як датчики інтернету речей.

Повідомляли також про те, скільки коштують сонячні електростанції і наскільки вигідно їх ставити вдома. Не варто плекати ілюзій, що сонячні панелі зможуть повністю забезпечити сім'ю електроенергією, але вони точно допоможуть під час відключень світла.

Джерело матеріала
loader
loader