ЄС готовий запровадити мито на нову продукцію з України: що обкладуть податок
ЄС готовий запровадити мито на нову продукцію з України: що обкладуть податок

ЄС готовий запровадити мито на нову продукцію з України: що обкладуть податок

Європейський Союз (ЄС) уже ввів мита на низку українських товарів, і тепер під прицілом опинилися яйця та цукор. Ці товари підпадають під дію договору про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі (DCFTA).

Як повідомляє Euronews, імпорт українських яєць вже досяг встановленого Єврокомісією ліміту (23 188 тонн), у зв'язку з чим протягом 14 днів може бути введено мито. Це так званий гальмівний механізм, який має захистити європейських виробників.

Також податками можуть оподаткувати і цукор. Аналітики стверджують, що українські експортери вже перевищили безмитну квоту – 262 652 тонни.

"Ми не можемо спекулювати на темпах майбутнього імпорту", – наводять журналісти слова одного зі своїх анонімних джерел у Єврокомісії. Він запевнив, що у ЄС продовжують уважно стежити за лімітами на імпорт продукції з України.

Аналітик центру FarmEurope Люк Верне раніше повідомив, що частина українського цукру, що надходить до ЄС, може мати статус внутрішньої переробки, тобто ввозитися для подальшого реекспорту, і це може вплинути на оцінку Єврокомісії. У той же час, в Асоціації споживачів цукру ЄС (CIUS) стурбовані обмеженням імпорту цього продукту.

"Ми побоюємося, що найближчими роками обсягів цукру буде недостатньо, щоб задовольнити попит внутрішнього ринку ЄС", – заявив представник організації.

У травні ЄС схвалив "торговельний безвіз" для України, продовживши безмитну та безквотну торгівлю ще на рік. При цьому на вимогу Франції та Польщі до договору про зону вільної торгівлі внесли поправки, які вводять обмеження на деякі товари: яйця, птицю, цукор, вівсяні культури, кукурудзу, крупи та мед.

Норми для безмитного експорту української продукції до ЄС

Нова схема вільної торгівлі включає автоматичний захисний механізм, призначений для захисту чутливих секторів сільського господарства. Це дозволяє Єврокомісії запроваджувати тарифні квоти, якщо імпорт вказаної продукції перевищує середньоарифметичний показник імпорту в період з 1 липня 2021 року до 31 грудня 2023 року. Правила набули чинності 6 червня.

Раніше OBOZ.UA вже повідомляв, що у травні Україна продала за кордон 108 тис. тонн цукру, що стало новим історичним рекордом. При цьому 65% українського цукру вивезли до Євросоюзу.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader