Не врятувала навіть втеча з Росії: робота з агресором ударила по великій компанії-золотодобувачу
Не врятувала навіть втеча з Росії: робота з агресором ударила по великій компанії-золотодобувачу

Не врятувала навіть втеча з Росії: робота з агресором ударила по великій компанії-золотодобувачу

Виробник золота з Казахстану "Поліметал" продав усі свої російські активи. Але це не допомогло компанії повернутися на глобальний ринок – західні бізнес-партнери все одно відмовляються від співпраці через зіпсовану роботу в РФ репутацію компанії.

Про це повідомляє Financial Times. Зазначається, що "Поліметал" після виходу з Росії намагається повернутися на Лондонську біржу, з якої його було виключено.

Але компанія зіштовхнулася з несподіваними труднощами – європейські партнери досі не хочуть працювати із нею. Проблеми виникають навіть із закупівлею обладнання. Так, "Поліметалу" вже довелося звертатися до китайських постачальників, щоб отримати критично важливе обладнання, від постачання якого відмовилися на Заході.

Крім того, у компанії скаржаться на європейських кредиторів. Зокрема, банки Société Générale та Raiffeisen планують розірвати всі зв'язки з "Поліметалом" одразу після того, як той погасить борги.

"Поліметал" був рідкісним прикладом компанії, яка успішно лавірувала між західними санкціями та кремлівськими правилами продажу активів", – зазначає FT. У результаті казахам вдалося продати вісім російських золотих і срібних копалень за $3,7 млрд. Покупцем став її російський конкурент Mangazeya Mining.

Крім того, "Поліметал", який входив до топ-100 виробників золота, згідно з індексом "FTSE 100", буде перейменований у Solidcore Resources. У компанії розраховують, що це допоможе уникнути частини "червоних прапорів" під час перевірок за назвою.

До планів компанії входить будівництво переробного майданчика в Казахстані за $800 млн і повернення на Лондонську біржу до 2026 року. Поки що власної переробки у "Поліметалу" немає, компанія продовжує співпрацювати з РФ. Так, вона відправляє здобуту в Казахстані сировину на Амурську збагачувальну фабрику в Росії, яку було продано самим "Поліметал" російській Mangazeya.

Проте Міністерство фінансів США дозволило казахстанській компанії проводити такі угоди без ризику потрапити під санкції. Що, втім, не змінило ставлення кредиторів.

Як повідомляв OBOZ.UA, французька будівельна торгова мережа Leroy Merlin пішла на хитрість, щоб залишитися в Росії. Для цього компанія, яка працює також і в Україні, проведе ребрендинг.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader