Київ більше не у фаворі: де житло дорожчає швидше, ніж в столиці
Київ більше не у фаворі: де житло дорожчає швидше, ніж в столиці

Київ більше не у фаворі: де житло дорожчає швидше, ніж в столиці

Український ринок нерухомості продовжує стагнувати, проте в деяких містах продовжують зростати ціни на житло на житлову нерухомість. Зокрема вартість новобудов у містах на Заході України зростає у сім разів швидше за столицю.

Про це свідчать дані зі звіту про фінансову стабільність за червень, що підготували аналітики Національного банку України. Вони зазначили, що попит на житлову нерухомість поволі зростає, але все ще залишається значно нижчим, ніж до повномасштабної війни. 

Так, за І квартал 2024 року нотаріуси посвідчили на третину більше угод купівлі житла, ніж за аналогічний період минулого року. Втім за останні чотири квартали угод все ще на третину менше, аніж було в середньому за три роки до повномасштабної війни.

Попит на ринку підтримується переважно завдяки державним програмам – зокрема іпотеці від єОселі. Особливо це помітно на вторинному ринку. Водночас нове будівництво в країні майже не починається – в експлуатацію вводять те, що було побудовано раніше.

Втім ціни зростають як на первинному, і на вторинному ринку. І навіть мало того – вартість квадратних метрів в новобудовах стала співмірною, а подекуди "первинка" перевищує "вторинку". Враховуючи ризики недобудови та вартість ремонту суттєва цінова перевага – на боці вторинного житла.

Як змінилися ціни на житло в містах України з 2020 року

Щодо первинного ринку житло найпомітніше здорожчало в Ужгороді – на 15% та у Львівській області – на 14%, тоді як у Києві – лише на 2%. Подальші ціни підтримуватимуться передусім побажаннями продавців, вважають аналітики.

Раніше OBOZ.UA вже повідомляв, що в Україні 74% компаній відчувають дефіцит кадрів, а на будівництві вже зараз не вистачає 30-40% фахівців. У зв'язку з цим очікується, що будівельні компанії почнуть залучати трудових мігрантів – насамперед із країн з Азії та Африки. Які, до того ж готові працювати за менші гроші, ніж українці.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader