РФ скоротила паузу між ракетними атаками: що особливого у ворожій тактиці
РФ скоротила паузу між ракетними атаками: що особливого у ворожій тактиці

РФ скоротила паузу між ракетними атаками: що особливого у ворожій тактиці

У Росії виробництво ракет залишилося на рівні торішніх показників. Настороженість викликають "Калібри", адже через рідкісне застосування їх накопичилося більше, ніж Х-101/555/55 разом узятих, розповів військовий експерт Олександр Коваленко.

Збройні сили Російської Федерації скоротили паузи між ракетними атаками по мирних містах України. За словами військово-політичного оглядача групи "Інформаційний спротив" Олександра Коваленка, противник може реалізовувати тактику кінця квітня 2023 року. Про це повідомили в OBOZ.UA.

"У 2023 році (з кінця квітня) російські окупаційні війська реалізовували саме таку тактику — попередньо накопичивши ракети, а потім розтягнувши на кілька місяців регулярні удари кожні 2-3 дні, але в основному обмеженим боєкомплектом", — сказав Олександр Коваленко.

Він вважає, що нині окупанти можуть реалізовувати аналогічну тактику, проте в умовах проблематичного накопичення ракет та спустошених складів із радянськими запасами.

Коваленко наголосив, що процес виробництва ракет противник не продемонстрував зростання та залишився на рівні торішніх показників:

  • до двох ракет Х-101/555 на добу;
  • від 20 до 30 ракет КРМБ "Калібр" на місяць;
  • до 20 ракет 9М723 ВТК "Іскандер" на місяць;
  • одна ракета Х47М2 "Кинджал" на тиждень.

За його словами, особливу настороженість викликають "Калібри", оскільки їх накопичилось більше, ніж Х-101/555/55 разом узятих через рідкісне застосування. Також окупанти можуть відновити удари ракетами П-800 "Онікс". Проте такі атаки не матимуть масового характеру через обмежені можливості застосування носіїв ("Калібр") та кількість пускових ("Онікс").

Коваленко зазначив, що кардинально росіяни не змінили тактику атак по Україні. Вони вже випробували велику кількість варіантів підвищення ефективності ударів через прорив української ППО. Крім цього, ворог завдає ударів по тій самій категорії обʼєктів — енергетична інфраструктура, аеродроми, цивільні обʼєкти.

"Росія не може повною мірою каталізувати терор проти України через обмеженість своїх виробничих та накопичувальних можливостей, що разюче відрізняються у 2024 році від періоду 2022-2023 років", — додав він.

Нагадаємо, 12 червня військовий експерт Defence Express Іван Киричевський заявив, що російські військові атакували Київ новою модифікацією ракети Х-101. Зокрема, одна з боєголовок має касетне спорядження.

Того ж дня стало відомо, що при знищенні ракети Х-101 з касетною бойовою частиною суббоєприпаси все одно розлетяться на значній території. Зокрема, вони не детонують у повітрі, а залишаються там, де падають.

Теги за темою
Обстріл ракета
Джерело матеріала
loader