Швейцарія допустила участь Путіна у новому саміті миру попри ордер МКС на арешт
Швейцарія допустила участь Путіна у новому саміті миру попри ордер МКС на арешт

Швейцарія допустила участь Путіна у новому саміті миру попри ордер МКС на арешт

Попри наявність ордера Міжнародного кримінального суду на арешт Володимира Путіна, його присутність може бути влаштована на подальших потенційних конференціях і переговорах щодо миру в Україні, організованих Швейцарією. Про це заявила президент Швейцарії Віола Амерд, повідомив “Інтерфакс-Україна”.

Відповідаючи на запитання, чи може бути організовано приїзд Путіна до Швейцарії з урахуванням виданого МКС ордена на його арешт для подальших переговорів і, можливо, конференції щодо миру в Україні, Амерд сказала, що це можливо.

- Так, якщо присутність державного діяча необхідна для проведення конференції, то можна зробити виняток. І в разі переговорів про мир в Україні з Росією це було б якраз таким випадком. Але це має бути рішення уряду, - сказала президент на пресконференції за результатами Саміту миру у Швейцарії.

Зі свого боку міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс також зазначив, що це може бути організовано.

- Це можливо відповідно до наших законів. Звичайно, ми маємо робити це разом із МКС, але як держава, що приймає, - можемо зробити виняток із цього, - зазначив глава МЗС.

Швейцарія регулярно обмінюється інформацією з Росією і має намір обговорити підсумки Саміту миру з питань України, що відбувся у Бюргенштоку 15-16 червня, з нею, також повідомив міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс на пресконференції за підсумками Саміту.

- У нас є чинне посольство в Москві, і кожні два тижні ми спілкуємося з міністром закордонних справ, і в нас також є намір обговорити з Росією підсумки цієї конференції. Я прошу вас зрозуміти, що я не буду говорити про це більш конкретно, - сказав він на пресконференції.

Кассіс нагадав, що швейцарська сторона під час підготовки Саміту побачила неможливість здійснити наміри присутності Росії "на борту" від самого початку, однак була надана обіцянка, що вона буде на борту, коли прийде час.

- Тому зараз питання полягає в тому..., коли ми зможемо зробити цей крок і який тип маршруту буде використано, тому що не всі маршрути, які ми можемо уявити сьогодні, дозволять Росії брати участь, - зазначив швейцарський міністр.

Він визнав дилему, що переважна більшість рішень, які було ухвалено, не можуть бути ухвалені без участі Росії. Водночас Кассіс наголосив, що саме з погляду можливої зацікавленості російської сторони та побудови шляху до миру було обрано три теми для першого саміту - ядерна безпека, продовольча безпека та звільнення полонених, а також тисяч дітей.

Очільник МЗС Швейцарії додав, що очевидно з цієї причини таким питанням не стало, наприклад, питання територіальної цілісності, тому що наразі перспективи його обговорення між сторонами безвихідні.

  • До підсумкового комюніке про основи миру (Peace Framework) долучилися 79 держав, Єврокомісія, Рада Європи, Європейська Рада та Європарламент.
  • Перший із трьох пунктів документа стосується Запорізької АЕС.
Теги за темою
Володимир Путін Швейцарія
Джерело матеріала
loader
loader