Національний банк ввів в обіг нові пам'ятні монети "Крапля життя", присвячені донорам крові. Монети відрізняються номіналом та матеріалом карбування. Так, 5 грн зроблено з нейзильберу (сплаву міді, нікелю та цинку), а 10 грн – зі срібла.
Про це повідомили у самому Нацбанку. Там зазначили:
- тираж монети у 5 грн – 75 тис. штук;
- у 10 грн – 5 тис. штук.
"Монети випущені на честь донорства крові. Це символ єднання навколо ідеалів гуманності та доброчинності, а також вияв нашої вдячності кожному, хто готовий допомогти, поділитися частинкою себе, аби врятувати та підтримати інших. Нові монети викарбувані з металу, але справжня їх цінність – у людській доброті, без якої неможливе донорство", – розповіли про закладений у нову монету сенс у регуляторі.
Як виглядає нова монета
На аверсі монети (лицьовій стороні) зображена об'ємна крапля крові, що оточує схематичні фігури людей, з'єднаних рукостисканнями. Від кожної фігури до центру кола рухаються стилізовані краплі крові. Також тут розташовані:
- малий Державний Герб України;
- написи: "УКРАЇНА";
- номінал;
- графічний символ гривні;
- рік карбування.
На реверсі (зворотній стороні) на дзеркальному фоні розташований напис "ЖИТТЯ", який стилізований під систему для переливання крові з голкою. Стилізована крапля та напис поєднуються в назву монети – "Крапля життя".
Де придбати "Краплю життя"
Продаж монет в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ стартує 17 червня. Пізніше – після отримання монет у НБУ – продаж розпочнеться і в банках-дистриб'юторах:
- Укргазбанк;
- Таскомбанк;
- ПриватБанк;
- Ощабанк;
- ПУМБ.
Як повідомляв OBOZ.UA, водночас Нацбанк виводить з обігу монети, випущені до 2003 року – різних номіналів. Мета – оптимізація номінального ряду. Втім, розбагатіти на таких копійках не вийде – через те, що їх було випущено великими тиражами і зі звичайних матеріалів, дорогими та колекційними ці монети не стануть.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!