Що робити, якщо в капусти не в’яжуться качани: агрономи назвали вирішення проблеми
Що робити, якщо в капусти не в’яжуться качани: агрономи назвали вирішення проблеми

Що робити, якщо в капусти не в’яжуться качани: агрономи назвали вирішення проблеми

Підживлення капусти варто починати ще на етапі вирощування розсади. Найкраще ця культура вродить на грядках з нейтральним або слабокислим ґрунтом. Ранні сорти капусти потребують двох підживлень, а сорти середнього та пізнього терміну удобрюють в середньому 3-4 рази за сезон

У другій половині літа настає етап зав’язування качанів. Однак часто трапляється, що попри пишне листя, качан так і не починає формуватися. Агрономи розповіли, як цьому зарадити.

Чому можуть не зав’язуватися качани

Недостатнє освітлення – це перша причина відсутності качанів. Капуста не любить півтінь. У випадку нестачі прямого сонця рослина починає нарощувати листя, але качани утворюватися не поспішають. Досвідчені городники застерігають: у такому випадку капуста може взагалі не дати урожаю. Тож висаджувати капусту слід тільки на відкритих сонячних ділянках.

Ще одна причина полягає у щільності посадки. Капуста погано росте в умовах недостатньої циркуляції повітря. Саджати капусту слід за схемою, відповідно до рекомендацій обраного сорту. Наприклад, є капуста з діаметром листя 50-60 см, а деякі сорти можуть розростатися в два рази ширше.

Які добрива допоможуть

Добрива краще вносити під корінь на вологий ґрунт, адже від попадання певних розчинів на листя є ризик виникнення опіків.

Фахівці не радять занадто часто і щедро підживлювати капусту органікою з великою кількістю азоту – це лише сприятиме нарощуванню зеленої маси.

Оптимальним буде чергування калійних, фосфорних та кальцієвих добрив. Качани ростимуть швидше, якщо підживити капусту настоєм компосту і деревної золи. Це добриво можна вносити кожні 10-14 днів.

У нагоді стане також кальцієва селітра, гумат калію та з калімагнезія.

Які добрива використовувати не варто

Сірчанокислий калій підвищує кислотність ґрунту – а це несприятливо впливає на ріст капусти та утворення качанів.

Під забороною також хлористий калій – це добриво містить хлор, який не переносить капуста.

У мережі можна зустріти поради щодо обривання листя капусти – так, мовляв, вона ростиме краще. Насправді видаляти можна тільки нижні листки, які жовтіють або лежать на землі.

Раніше OBOZ.UA розповідав, як виростити на городі пекінську капусту.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader