Після "наполегливих запитів": Mozilla заблокувала в РФ засоби обходу блокувань
Після "наполегливих запитів": Mozilla заблокувала в РФ засоби обходу блокувань

Після "наполегливих запитів": Mozilla заблокувала в РФ засоби обходу блокувань

У браузері Firefox тепер недоступні розширення PlanetVPN, FastProxy, Censor Tracker і "Обход блокировок Рунета". У спільноті Mozilla назвали цей крок "тимчасовим".

Спільнота Mozilla обмежила доступ на території Російської Федерації до низки розширень для браузера Firefox, які росіяни використовували для обходу інтернет-блокувань. Про це пише російський портал "Коммерсантъ".

В офіційному каталозі Mozilla для користувачів із РФ тепер недоступні сервіси PlanetVPN, FastProxy, а також засоби обходу інтернет-блокувань Censor Tracker і "Обход блокировок Рунета". Якщо відкрити на території Росії їхні сторінки в каталозі розширень для Firefox, з'являється повідомлення: "Сторінка недоступна у вашому регіоні". Крім сторінок розширень також недоступні безпосередньо файли, що встановлюються в браузер, які мають розширення .xpi.

Творці та користувачі згаданих розширень повідомили про проблему на форумі підтримки Mozilla. Розробники розширення "Обход блокировок Рунета" також заявили в коментарі виданню, що ні Mozilla, ні Роскомнадзор не попередили їх про блокування сервісів.

Важливо Дивись рекламу або чекай: YouTube став сповільнювати відео в браузерах із блокувальниками

В організації Mozilla сказали журналістам, що рішення про блокування згаданих розширень у Firefox було ухвалено на вимогу Роскомнагляду. У компанії також стверджують, що обмеження є "тимчасовими".

"Після нещодавніх регуляторних змін у Росії ми стали отримувати наполегливі запити від Роскомнагляду з вимогою прибрати п'ять розширень з магазину розширень Mozilla. Після ретельного розгляду ми тимчасово обмежили їхню доступність у Росії" — заявили в Mozilla.

Нагадаємо, у березні 2022 року Тверський суд Москви заборонив у Росії соціальні мережі Instagram і Facebook "за екстремістську діяльність". У Росії звинуватили Meta Platforms у закликах до насильства проти російських військових і президента РФ Володимира Путіна.

Зі свого боку офіційні особи НАТО в березні 2023 року заборонили своїм співробітникам встановлювати додаток TikTok на офіційні пристрої. Соціальну мережу вже заборонили в низці державних установ у США та деяких країнах Європи.

Теги за темою
Росія заборона
Джерело матеріала
loader