Користуються лише 41% українців: експерт назвав спосіб зберегти інтернет під час блекауту
Користуються лише 41% українців: експерт назвав спосіб зберегти інтернет під час блекауту

Користуються лише 41% українців: експерт назвав спосіб зберегти інтернет під час блекауту

Масове підключення до мобільного інтернету під час блекаутів навантажує базові станції операторів і може призвести до зникнення зв'язку. Щоб цього не сталося, потрібно вибрати правильного провайдера.

Інтернет-провайдери, які використовують технологію xPON, можуть підтримувати роботу мереж для своїх користувачів понад три доби без електроенергії. Про це розповів директор директорату розвитку інфраструктури широкосмугового доступу в інтернет Міністерства цифрової трансформації України Юрій Мацик у коментарі порталу DOU.

Юрій Мацик зазначив, що xPON — це найкраща технологія для роботи інтернету в подібних умовах. Експерт опублікував статистику підключення провайдерів до xPON до початку масштабних блекаутів у травні цього року, зазначивши, що її використовують 41% усіх споживачів.

Статистика підключення українських провайдерів до xPON до травня 2024 року
Фото: dou.ua

Юрій Мацик також поділився даними чотирьох інтернет-провайдерів, які використовують xPON, щодо стану мереж та активності споживачів під час масштабних відключень світла в Харківській області, що почалися в березні цього року. Як виявилося, 99% абонентів мали доступ до інтернету в перші години блекаутів. Згадані провайдери в умовах відсутності світла підтримували роботу мережі понад три доби.

Важливо Що таке повний блекаут і чи є його загроза в Україні: пояснення "Укренерго"

При цьому експерт вказав на те, що більша частина людей не використали таку можливість. Він порадив просто зараз дізнатися у свого провайдера, чи може він забезпечити доступ до Інтернету під час блекауту, а також купити джерело живлення для роутера і ONU — пристрій, що з'єднує роутер зі станцією провайдера.

За словами Юрія Мацика, важливо знайти провайдера, який використовує xPON, тому що в іншому разі споживачі під час блекаутів масово переходять на мобільний інтернет, збільшуючи навантаження на базові станції операторів у 10 разів. Зробити це можна за допомогою онлайн-карти "ЛУН Місто".

"Споживачі можуть повністю втратити зв'язок. Щоб цього не сталося — рекомендуємо страхуватися і подбати про фіксований інтернет вдома, який працює під час знеструмлення", — підсумував експерт.

Нагадаємо, у жовтні минулого року в Мінцифри повідомили, що спільно з сервісом "ЛУН Місто" розроблять мапу провайдерів, які можуть протягом щонайменше трьох діб забезпечити користувачів інтернетом під час можливих блекаутів через обстріли з боку ЗС РФ.

У червні цього року директор директорату електронних комунікацій та радіочастотного спектра Міністерства цифрової трансформації Станіслав Прибитько також повідомив, що в разі локального блекауту мобільний зв'язок в Україні працюватиме щонайменше три доби.

Теги за темою
Україна війна
Джерело матеріала
loader
loader