Краще, ніж ATACMS: експерт назвав зброю для ефективного знищення Кримського мосту
Краще, ніж ATACMS: експерт назвав зброю для ефективного знищення Кримського мосту

Краще, ніж ATACMS: експерт назвав зброю для ефективного знищення Кримського мосту

За словами військового аналітика Михайла Жорохова, Кримський міст можна зруйнувати, атакувавши його опори морськими дронами із бойовою частиною 1500 кілограмів.

Для повного знищення Кримського мосту, який з'єднує материкову частину Росії з тимчасово окупованим Кримом американських далекобійних ракета ATACMS буде недостатньо. Про це у коментарі виданню "Главред" розповів військовий експерт, історик і журналіст Михайло Жирохов.

Він наголосив, що ракетами ATACMS Керченський міст зруйнувати не вдасться, оскільки у них для цього недостатньо ваги бойової частини.

"А ось новітні модифікації морських дронів, у яких 1 000 і 1 500 кг бойової частини, можуть зруйнувати основу цього мосту", — вказує він.

За словами Жирохова, Кримський міст проєктували та будували з великим запасом міцності, через це удари по ньому за допомогою ATACMS та Storm Shadow він порівнює з комариними укусами

"Буде більше ефекту, якщо в опору мосту вріжеться морський безпілотник із бойовою частиною в півтори тисячі тонн вибухівки. Зараз ми бачимо комбіновану атаку ракетами, яка має винести протиповітряні та радіолокаційні системи, що прикривають міст", — каже аналітик.

Він зазначив, що після їх знищення зайдуть морські дрони і знищать Керченський міст.

"У цьому контексті давайте згадаємо, як Україна завдавала ударів по Антонівському мосту. Били ракетами HIMARS, активно бомбили цей міст, але так і не змогли його зруйнувати. Знищили Антонівський міст тільки росіяни, які завезли кілька тонн вибухівки і підірвали естакаду", — резюмував експерт.

Нагадаємо, 5 червня керівник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня України Дмитро Плетенчук заявив, що ЗСУ вже готуються у майбутньому завдавати ударів по Кримському мосту.

Також 23 травня повідомлялося, що в районі Керченського мосту росіяни створюють загородження з невеликих понтонів (барж). Таким чином окупанти розраховують, що це може захистити споруду від українських морських дронів.

Теги за темою
Крим
Джерело матеріала
loader
loader